Ten kto zajmuje się CMS Joomla! i na innych CMS (Drupal, Wordpress, itp.) wie, iż realną dobrodziejstwem owych programów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz dodatkowo opracowane dla nich rozszerzenia . Jeżeli chodzi o CMS Joomla! takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to zasadnicze, ale przy tym najbardziej złożone ogniwa Joomla. Grono wspomnianych pluginów dla Joomla! zawiera się w tysiącach. Należy mieć w pamięci, iż społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią nieustannie rośnie i opracowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym komponentem dla CMS Joomla! jest JBolo! JoomGallery, czy FW Gallery Także Wśród tychże dodatków jesteśmy w stanie wyszukać komponent - KeyCAPTCHA.

Co nieco o KeyCAPTCHA

KeyCAPTCHA jest ciekawym przykładem na to jak w paru posunięciach otrzymać możliwość zwiększenia liczby oferowanych przez CMS Joomla zastosowań jakie przedtem nie były dostępne, bądź mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonej płaszczyźnie. Warto pamiętać, że dodatki (a wśród nich np. JBolo! bądź właśnie KeyCAPTCHA) pozwalają na urządzenie portalu w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby wpływania na podstawowy kod źródłowy Joomla. Takie rozwiązanie, przy zachowaniu ostrożności i uwadze pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego serwisu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co najistotniejsze - bez znajomości zasad programowania.

Procedura instalacji KeyCAPTCHA

Jeżeli czujecie strach, że instalacja opisywanego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać:). Implementacja - co możemy przeczytać na witrynie twórcy KeyCAPTCHA, sprowadza się co do zasady do załadowania paczki instalacyjnej poprzez standardowy instalator, który domyślnie jest zlokalizowany w CMS Joomla!, a więc instalacja KeyCAPTCHA niczym nie różni się od instalacji dodatku JBolo! lub JoomGallery, czy też FW Gallery itp. Po instalacji paczki z komponentem KeyCAPTCHA komponent zostanie samoistnie załadowany do naszego panelu zarządzania Joomla!.

PS. Jeżeli chcecie poznać więcej detali na temat KeyCAPTCHA, proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta niniejszego rozwiązania. Najprościej jest ją znaleźć bezpośrednio wpisując frazę „KeyCAPTCHA” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczeństwo korzystania komponentu KeyCAPTCHA

Możliwe, że zastanawiasz się nad tym czy komponent dla CMS Joomla! - KeyCAPTCHA jest bezpieczny . Tutaj nadrzędną sprawą jest dbanie o jego aktualność. Najłatwiejszym sposobem aktualizacji KeyCAPTCHA będzie wykonanie "update" z poziomu panelu adm. CMS. Jeżeli z jakichś względów nie jesteśmy w stanie przeprowadzić w/w aktualizacji poprzez panel administracyjny, to pamiętajmy, że prawie zawsze najnowszą wersję znajdziemy na stronie twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie KeyCAPTCHA, JBolo!, JoomGallery bądź FW Gallery rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Z jakiej strony pobrać KeyCAPTCHA

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego rozszerzenia jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku KeyCAPTCHA) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce gdzie społeczeństwo Joomli bez przerwy aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby sugestie na temat KeyCAPTCHA były dla Was przydatne. Jeżeli jednak odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - skontaktuj się z nami. Pokażemy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację witryny? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.