Ten kto jest pasjonatem Joomla lub na innych CMS (Wordpress, Drupal, itd.) wie, że rzeczywistą cechą dodatnią owych systemów nie jest CMS sam w sobie, a dodatkowo napisane dla nich dodatki . Jeżeli chodzi o Joomlę takimi rozszerzeniami są Komponenty (po ang. components). Komponent to podstawowy, jednakże najbardziej zaawansowany składnik do Joomla. Grono wspomnianych dodatków dla Joomli mieści się w tysiącach. Należy mieć na uwadze, że społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią ciągle się powiększa i tworzy nowe, innowacyjne rozwiązania. Na przykład komponentem dla Joomla jest Phoca Favicon jQuery Easy, czy Engage Box Również Wśród owych programów jesteśmy w stanie wyszukać komponent - Kunena.

Parę słów na temat Kunena

Rozszerzenie Kunena jest interesującym przykładem na to jak w paru aktach jesteśmy w stanie zwiększyć liczbę oferowanych przez CMS zastosowań jakie przedtem nie były dostępne, bądź mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Warto mieć na uwadze, że dodatki ( wśród nich np. Phoca Favicon bądź właśnie Kunena) pozwalają na zagospodarowanie naszej strony WWW w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod Joomla. Taki sposób, przy zachowaniu należytej ostrożności pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności serwisu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co najistotniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Instalacja Kunena w Joomla

Jeżeli w jakiś sposób obawiacie się, że instalacja pluginu Was przerośnie - "relax", nie ma się czego obawiać:). Implementacja - co możemy przeczytać w dokumentacji Kunena, co do zasady sprowadza się do załadowania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator, który modelowo ma lokalizację w CMS Joomla!, a co z tego wynika instalacja Kunena niczym nie różni się od instalacji dodatku Phoca Favicon lub jQuery Easy, czy też Engage Box itp. Po instalacji paczki z rozszerzeniem Kunena komponent zostanie z automatu załadowany do panelu zarządzania Joomla!.

PS jeżeli interesują Was szczegóły na temat Kunena, proponujemy Wam "zagłębić" się w home page autora tego rozwiązania. Najłatwiej jest ją wyszukać bezpośrednio wpisując frazę „Kunena” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczne używanie rozszerzenia Kunena

Możliwe, że zastanawiasz się nad tym czy komponent - Kunena jest bezpieczny . W tym miejscu nadrzędną sprawą zdaje się być dbanie o jego aktualność. Najprostszym sposobem aktualizacji Kunena będzie wykonanie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. W sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie wykonać aktualizacji poprzez panel administracyjny, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję odszukamy na stronie dewelopera oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek Kunena, Phoca Favicon, jQuery Easy bądź Engage Box rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, ale również aktualność...CMS Joomla!

Pobieranie Kunena

Najbezpieczniejszym i najprostszym rozwiązaniem na pobranie Kunena jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie wyszukanie interesującego nas pluginu (czyli w tym wypadku Kunena) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! nieustannie aktualizują oraz zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby sugestie na temat Kunena były dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - napisz lub zadzwoń. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.