Każdy kto użytkuje CMS Joomla! albo innego CMS (Wordpress, Drupal, itd.) wie, że największą cechą dodatnią takich programów nie jest CMS sam w sobie, lecz specjalnie przygotowane dla nich dodatki. Jeżeli chodzi o Joomlę takimi rozszerzeniami są Komponenty (po ang. components). Komponent to podstawowy, ale najbardziej skomplikowany składnik CMS Joomla!. Ilość wspomnianych rozszerzeń dla Joomli zawiera się w tysiącach. Należy mieć na uwadze, że grupa społeczna tego CMS stale poszerza się i przygotowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Posługując się przykładem: komponentem dla CMS Joomla! jest Include Component Responsivizer, czy Tabs Także Wśród tych pluginów jesteśmy w stanie znaleźć komponent - Layer Slider.

Parę zdań w temacie Layer Slider

Rozszerzenie Layer Slider to idealny przykład na to jak w kilku działaniach możemy powiększyć grono oferowanych przez CMS zastosowań, które dotychczas nie były dostępne, albo mieliśmy z nimi przelotną relację. Warto mieć na uwadze, że dodatki ( spośród nich np. Include Component bądź właśnie Layer Slider) pozwalają na zagospodarowanie strony WWW w powyższe funkcje i treści bez potrzeby wpływania na podstawowy kod źródłowy CMS Joomla!. Taki sposób, przy zachowaniu ostrożności i uwadze pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności naszego portalu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co istotne - bez znajomości zasad programowania.

Procedura instalacji Layer Slider

Powracając do Layer Slider. Jeżeli instalacja Layer Slider wzbudza w Was obawę i czujecie, że Was przerasta - uspokajamy, nie ma się czego obawiać:). Instalacja - co przeczytamy w dokumentacji Layer Slider, praktycznie sprowadza się do załadowania paczki instalacyjnej poprzez standardowy instalator, który typowo jest zlokalizowany w Joomla!, a co za tym idzie instalacja Layer Slider niczym nie różni się od instalacji dodatku Include Component lub Responsivizer, czy też Tabs itp. Po instalacji paczki z Layer Slider rozszerzenie zostanie samoczynnie załadowany do naszego panelu zarządzania Joomla!.

PS jeśli chcecie poznać więcej szczegółów na temat Layer Slider, proponujemy Wam "zagłębić" się w witrynę dewelopera tego rozszerzenia. Najłatwiej jest ją znaleźć wpisując frazę „Layer Slider” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczne użytkowanie rozszerzenia Layer Slider

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem aplikacji Layer Slider. W tym miejscu ważną kwestią jest dbanie o jego aktualność. Łatwym sposobem aktualizacji Layer Slider będzie wykonanie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. W przypadku, gdy nie możemy wykonać w/w aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję odszukamy na stronie twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Layer Slider, Include Component, Responsivizer bądź Tabs receptą na bezpieczeństwo jest aktualność wtyczki, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Jak pobrać Layer Slider

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie Layer Slider jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Layer Slider) :-) extensions.joomla.org to strefa gdzie społeczność Joomli bez przerwy aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby informacje zawarte w tej publikacji były dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.