Każdy kto zajmuje się Joomla oraz na innych CMS (Drupal, Wordpress, itp.) wie, że rzeczywistą zaletą programów nie jest CMS sam w sobie, lecz specjalnie przygotowane dla nich aplikacje. Jeżeli mówimy o Joomla!, takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to kluczowy, ale najbardziej złożony składnik do Joomli. Grono wspomnianych rozszerzeń dla Joomla! zawiera się w tysiącach. Warto mieć na uwadze, że społeczność tego CMS bez przerwy wzrasta i tworzy nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem dla Joomla jest Phoca Guestbook ChronoForms, czy ALFContact Także Wśród tychże wtyczek jesteśmy w stanie znaleźć komponent - mavik Thumbnails.

Co nieco o mavik Thumbnails

Rozszerzenie mavik Thumbnails to świetny przykład na to jak w paru ruchach dostać możliwość powiększenia grona oferowanych przez CMS Joomla zastosowań, które przedtem nie do końca były dostępne, albo mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonym zakresie. Warto przypomnieć, że dodatki (a wśród nich np. Phoca Guestbook bądź właśnie mavik Thumbnails) pozwalają na zagospodarowanie portalu internetowego w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod Joomli. Takie rozwiązanie, przy zachowaniu ostrożności i uwadze pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności portalu w miarę bezpieczny sposób, a co najistotniejsze - bez umiejętności programowania.

Instalacja mavik Thumbnails w CMS Joomla

Jeżeli czujecie strach, że instalacja opisywanego komponentu może Was przeróść - spokojnie, bez obaw:). Implementacja - co możemy przeczytać na witrynie twórcy mavik Thumbnails, sprowadza się co do zasady do wczytania paczki instalacyjnej za sprawą zwykłego instalatora, który typowo ma lokalizację w Joomla!, a co za tym idzie instalacja mavik Thumbnails niczym nie różni się od instalacji dodatku Phoca Guestbook lub ChronoForms, czy też ALFContact itp. Po wgraniu paczki z rozszerzeniem mavik Thumbnails rozszerzenie zostanie samoistnie osadzony w naszym panelu zarządzania.

PS jeśli jesteście zainteresowani na temat mavik Thumbnails, proponujemy Wam "zagłębić" się w stronę dewelopera niniejszego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „mavik Thumbnails” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczne stosowanie mavik Thumbnails

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem aplikacji mavik Thumbnails. W tym miejscu przewodnią sprawą jest dbanie o jego aktualność. Łatwym sposobem na aktualizację mavik Thumbnails będzie wykonanie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. Jeżeli z jakichś względów nie możemy wykonać aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najnowszą wersję odszukamy na stronie autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie mavik Thumbnails, Phoca Guestbook, ChronoForms bądź ALFContact receptą na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, ale również aktualność...Joomli

Skąd bezpiecznie pobrać mavik Thumbnails

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego rozszerzenia jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności odnalezienie interesującego nas pluginu (czyli w tym wypadku mavik Thumbnails) :-) extensions.joomla.org jest miejscem gdzie community Joomla! codziennie aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby informacje na temat mavik Thumbnails były dla Ciebie przydatne. Jeżeli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Masz problemy z konfiguracją lub instalacją witryny? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.