Ten kto obchodzi się z Joomla i na innych CMS (Wordpress, Drupal, itp.) wie, że realnym plusem systemów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, a specjalnie napisane dla nich programy . Jeżeli mówimy o Joomla!, takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponent to elementarny, ale najbardziej złożony składnik Joomla. Liczba wspomnianych pluginów dla Joomli zawiera się w tysiącach. Warto mieć na uwadze, że grupa społeczna tego Systemu Zarządzania Treścią bez przerwy rośnie i wymyśla nowe, innowacyjne rozwiązania. Posługując się przykładem: komponentem dla CMS Joomla! jest Extended Menu EShop, czy iCagenda Także Wśród tychże pluginów możemy znaleźć komponent - Maxi Menu CK.

Co nieco o Maxi Menu CK

Rozszerzenie Maxi Menu CK to idealny wzór na to jak w paru prostych posunięciach jesteśmy w stanie powiększyć ilość oferowanych przez CMS Joomla usług, które dotąd nie były dostępne, albo mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Warto mieć na uwadze, że dodatki ( wśród nich np. Extended Menu bądź właśnie Maxi Menu CK) pozwalają na zagospodarowanie strony internetowej w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod źródłowy Joomla. Takie podejście, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego portalu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co istotne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

W jaki sposób zaimplementować Maxi Menu CK w Joomla?

Powracając do naszego komponentu. Jeżeli instalacja Maxi Menu CK wzbudza w Was strach i czujecie, że Was przerasta - wyluzujcie, bez obaw:). Instalacja - co możemy przeczytać na stronie twórcy Maxi Menu CK, sprowadza się co do zasady do wczytania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator, który domyślnie ma lokalizację w Joomla!, a co z tego wynika instalacja Maxi Menu CK niczym nie różni się od instalacji dodatku Extended Menu lub EShop, czy też iCagenda itp. Po wgraniu paczki z Maxi Menu CK komponent zostanie samodzielnie osadzony w panelu zarządzania.

PS. Jeśli ciekawią Was detale na temat Maxi Menu CK, proponujemy Wam "zagłębić" się w stronę producenta niniejszego rozszerzenia. Najłatwiej na nią trafić wpisując frazę „Maxi Menu CK” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczne stosowanie Maxi Menu CK

Pewnie niektórzy z Was zastanawiają się nad tym czy komponent dla Joomla! - Maxi Menu CK jest bezpieczny . Tutaj najistotniejszą sprawą zdaje się być zadbanie o jego aktualność. Najłatwiejszym sposobem na aktualizację Maxi Menu CK będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. Jeśli z jakichś względów nie jesteśmy w stanie przeprowadzić aktualizacji poprzez panel zarządzania, to pamiętajmy, że prawie zawsze najnowszą wersję znajdziemy na stronie dewelopera oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Maxi Menu CK, Extended Menu, EShop bądź iCagenda receptą na bezpieczeństwo jest aktualność rozszerzenia, ale również aktualność...Joomli

Skąd bezpiecznie ściągnąć Maxi Menu CK

Bezpiecznym i chyba najprostszym rozwiązaniem na pobranie Maxi Menu CK jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i odszukanie interesującego nas pluginu (czyli w tym wypadku Maxi Menu CK) :-) extensions.joomla.org to miejsce, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez przerwy aktualizują i dodają nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby sugestie na temat Maxi Menu CK były dla Ciebie przydatne. Jeśli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.