Ten kto posiada Joomla! albo innego CMS (Wordpress, Drupal, itd.) wie, że realnym plusem programów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, a specjalnie wykreowane dla nich rozszerzenia. Jeżeli chodzi o CMS Joomla! takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponenty to elementarne, jednakowoż najbardziej złożone składniki CMS Joomla!. Ilość wspomnianych pluginów dla Joomla! zawiera się w tysiącach. Należy pamiętać, że wspólnota tego CMS ciągle wzrasta i pisze nowe, innowacyjne rozwiązania. Na przykład komponentem dla CMS Joomla! jest EFSEO - Easy Frontend SEO JComments, czy RAXO All-mode PRO Również Wśród owych pluginów znajdziemy komponent - Membership Pro.

Parę zdań o Membership Pro

Membership Pro jest interesującym przykładem na to jak w niewielu posunięciach otrzymać możliwość powiększenia liczby oferowanych przez CMS zastosowań jakie przedtem nie do końca były dostępne, lub mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonej płaszczyźnie. Warto pamiętać, że dodatki (a spośród nich np. EFSEO - Easy Frontend SEO bądź właśnie Membership Pro) pozwalają na wyposażenie naszej strony internetowej w powyższe funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod źródłowy CMS Joomla!. Taki sposób, przy zachowaniu ostrożności i uwadze pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności portalu w miarę bezpieczny sposób, a co najistotniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Sposób instalacji Membership Pro

Jeżeli macie obawę, że instalacja tego dodatku może Was przeróść - uspokajamy, nie ma obaw:). Implementacja - co możemy przeczytać w dokumentacji Membership Pro, co do zasady sprowadza się do wczytania paczki instalacyjnej za sprawą standardowego instalatora, który modelowo jest zlokalizowany w Joomla!, czyli instalacja Membership Pro niczym nie różni się od instalacji dodatku EFSEO - Easy Frontend SEO lub JComments, czy też RAXO All-mode PRO itp. Po wgraniu paczki z Membership Pro komponent zostanie automatycznie dodany do panelu zarządzania Joomla!.

PS. Jeżeli macie ochotę poznać więcej ciekawych szczegółów na temat Membership Pro, proponujemy "zagłębić" się w home page twórcy tego rozwiązania. Najprościej jest ją wyszukać bezpośrednio wpisując frazę „Membership Pro” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczne stosowanie komponentu Membership Pro

Możliwe, że zastanawiasz się czy komponent - Membership Pro jest bezpieczny . W tym miejscu istotną kwestią zdaje się być troska o jego aktualność. Łatwym sposobem na aktualizację Membership Pro będzie wykonanie "update" z poziomu panelu adm. CMS. Jeżeli nie jesteśmy w stanie wykonać wyżej wymienionej aktualizacji poprzez panel zarządzania, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najnowszą wersję odnajdziemy na stronie producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek Membership Pro, EFSEO - Easy Frontend SEO, JComments bądź RAXO All-mode PRO receptą na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, ale również aktualność...CMS Joomla!

Jak pobrać Membership Pro

Najbezpieczniejszym i najprostszym rozwiązaniem na pobranie każdego dodatku jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Membership Pro) :-) extensions.joomla.org to miejsce, w którym społeczeństwo Joomla! bez ustanku aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby sugestie na temat Membership Pro były dla Ciebie przydatne. Jeśli jednak liczysz na fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie „czarną magią” - napisz lub zadzwoń. Przedstawimy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Masz problemy z konfiguracją lub instalacją witryny? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.