Każdy kto użytkuje Joomla! albo innego CMS (Drupal, Wordpress, itp.) wie, iż rzeczywistą siłą systemów nie jest CMS sam w sobie, a specjalnie przygotowane dla nich dodatki. Dla Joomli takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to kluczowy, ale najbardziej skomplikowany składnik do Joomli. Liczba wspomnianych rozszerzeń dla Joomla! mieści się w tysiącach. Należy mieć w pamięci, iż społeczność tego CMS stale się powiększa i przygotowując nowe i kreatywne rozwiązania. Posługując się przykładem: komponentem dla Joomla jest EFSEO - Easy Frontend SEO Fox Contact Form, czy Simple Picture Slideshow Również Wśród owych dodatków możemy znaleźć komponent - MetaMod.

Czas na kilka słów na temat MetaMod

MetaMod jest prostym przykładem na to jak w paru prostych posunięciach jesteśmy w stanie zwiększyć grono oferowanych przez CMS funkcji jakie przedtem nie do końca były dostępne, bądź mieliśmy z nimi styczność w okrojonej płaszczyźnie. Warto mieć na uwadze, że dodatki (a wśród nich np. EFSEO - Easy Frontend SEO bądź właśnie MetaMod) pozwalają na wyposażenie portalu w powyższe funkcje i treści bez potrzeby wpływania na podstawowy kod Joomli. Takie rozwiązanie, przy zachowaniu należytej ostrożności pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością portalu w miarę bezpieczny sposób, a co najistotniejsze - bez znajomości zasad programowania.

Sposób instalacji MetaMod

Jeżeli czujecie obawę, że instalacja opisywanego rozszerzenia może Was przeróść - uspokajamy, bez obaw:). Implementacja - co przeczytamy w dokumentacji MetaMod, sprowadza się co do zasady do wczytania paczki instalacyjnej za sprawą zwykłego instalatora, który normalnie ma lokalizację w Joomla!, czyli instalacja MetaMod niczym nie różni się od instalacji dodatku EFSEO - Easy Frontend SEO lub Fox Contact Form, czy też Simple Picture Slideshow itp. Po wgraniu paczki z MetaMod rozszerzenie zostanie z automatu załadowany do panelu zarządzania Joomla!.

PS jeśli jesteście ciekawi na temat MetaMod, proponujemy Wam "zagłębić" się w home page producenta tego rozszerzenia. Najłatwiej na nią trafić wpisując frazę „MetaMod” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: www.google.com/search?q=MetaMod + Joomla

Bezpieczeństwo korzystania rozszerzenia MetaMod

Możliwe, iż zastanawiasz się nad bezpieczeństwem aplikacji MetaMod. Tutaj ważną sprawą jest troska o jego aktualność. Najprostszym sposobem na aktualizację MetaMod będzie wykonanie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. Jeśli nie jesteśmy w stanie wykonać w/w aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najnowszą wersję odnajdziemy na stronie autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie MetaMod, EFSEO - Easy Frontend SEO, Fox Contact Form bądź Simple Picture Slideshow receptą na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, ale również aktualność...Joomli

Skąd pobrać MetaMod

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie MetaMod jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku MetaMod) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! bez ustanku aktualizują oraz publikują nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Mamy nadzieję, że przekazane przez nas informacje na temat MetaMod będą dla Was przydatne. Jeśli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - napisz lub zadzwoń. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.