Ten kto obchodzi się z CMS Joomla! albo na innych CMS (Drupal, Wordpress, itp.) wie, iż prawdziwym plusem takich programów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz dodatkowo dedykowane dla nich rozszerzenia. Jeżeli mówimy o CMS Joomla!, takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to elementarny, ale najbardziej złożony składnik do Joomli. Zbiór wspomnianych pluginów dla CMS Joomla! zawiera się w tysiącach. Należy pamiętać, iż wspólnota tego CMS bez przerwy poszerza się i pisze nowe , kreatywne rozwiązania. Na przykład komponentem dla Joomla jest HDVideoShare Fabrik, czy RSFirewall! Także Wśród owych wtyczek odnajdziemy komponent - Mini FrontPage.

Nieco zdań w temacie Mini FrontPage

Mini FrontPage jest interesującym przykładem na to jak w paru działaniach dostać możliwość zwiększenia grona oferowanych przez CMS Joomla zastosowań jakie przedtem nie do końca były dostępne, bądź mieliśmy z nimi kontakt w okrojonym zakresie. Warto mieć na uwadze, że dodatki (a wśród nich np. HDVideoShare bądź właśnie Mini FrontPage) pozwalają na urządzenie naszej portalu w powyższe funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod Joomli. Taki sposób, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności portalu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co najistotniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Instalacja Mini FrontPage w Joomla

Powracając do Mini FrontPage. Jeżeli instalacja Mini FrontPage wzbudza w Was strach i czujecie, że może Was przeróść - "relax", nie ma obaw:). Instalacja - co przeczytamy w dokumentacji Mini FrontPage, sprowadza się w zasadzie do wczytania paczki instalacyjnej za sprawą zwykłego instalatora, który domyślnie jest zlokalizowany w Joomla!, czyli instalacja Mini FrontPage niczym nie różni się od instalacji dodatku HDVideoShare lub Fabrik, czy też RSFirewall! itp. Po wgraniu paczki z rozszerzeniem Mini FrontPage komponent zostanie samodzielnie załadowany do panelu zarządzania Joomla!.

PS jeżeli jesteście ciekawi na temat Mini FrontPage, proponujemy "zagłębić" się w stronę dewelopera tego rozwiązania. Najłatwiej na nią trafić bezpośrednio wpisując frazę „Mini FrontPage” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczeństwo użytkowania Mini FrontPage

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się czy komponent - Mini FrontPage jest bezpieczny . Tutaj kardynalną sprawą powinno być zadbanie o jego aktualność. Bezproblemowym sposobem aktualizacji Mini FrontPage będzie wykonanie "update" z poziomu panelu adm. CMS. W sytuacji, gdy nie możemy wykonać aktualizacji poprzez panel administracyjny, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję odnajdziemy na stronie dewelopera oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Mini FrontPage, HDVideoShare, Fabrik bądź RSFirewall! rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność rozszerzenia, a przy tym również aktualność...Joomli

Z jakiej strony pobrać Mini FrontPage

Bezpiecznym i chyba najprostszym sposobem na pobranie każdego dodatku jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności wyszukanie interesującego nas dodatku (czyli w tym wypadku Mini FrontPage) :-) extensions.joomla.org jest miejscem gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez przerwy aktualizują i publikują nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy, że przekazane przez nas porady na temat Mini FrontPage będą dla Was przydatne. Jeżeli mimo to potrzebujesz pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie „czarną magią” - skontaktuj się z nami. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Masz problemy z konfiguracją lub instalacją witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.