Każdy kto skupia się na Joomla oraz na innych CMS (Wordpress, Drupal, itd.) wie, iż prawdziwym plusem owych programów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, a dodatkowo napisane dla nich rozszerzenia. Dla Joomli takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponent to podstawowy, ale najbardziej złożony składnik do Joomla. Zbiór wspomnianych rozszerzeń dla CMS Joomla! zawiera się w tysiącach. Należy pamiętać, iż społeczność tego CMS nieustannie się powiększa i tworzy nowe i kreatywne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem dla CMS Joomla! jest Load module into article Simple Image Gallery, czy Form Maker Także Wśród tychże rozszerzeń znajdziemy komponent - Mobile.

Garść słów o Mobile

Rozszerzenie Mobile to dobry przykład na to jak w paru działaniach dostać możliwość zwiększenia liczby oferowanych przez CMS Joomla usług, które dotąd nie do końca były dostępne, lub mieliśmy z nimi przelotną styczność. Warto pamiętać, że dodatki ( spośród nich np. Load module into article bądź właśnie Mobile) pozwalają na urządzenie naszej portalu internetowego w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby wpływania na podstawowy kod źródłowy Joomla. Takie podejście, przy zachowaniu należytej ostrożności i uwadze pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością portalu w miarę bezpieczny sposób, a co najistotniejsze - bez znajomości zasad programowania.

Implementacja Mobile w CMS Joomla

Powracając do naszego komponentu. Jeżeli instalacja Mobile wzbudza w Was obawy i czujecie, że może Was przeróść - spokojnie, nie ma się czego obawiać:). Implementacja - co możemy przeczytać w dokumentacji Mobile, sprowadza się co do zasady do wczytania paczki instalacyjnej poprzez standardowy instalator, który domyślnie jest zlokalizowany w Joomla!, a co z tego wynika instalacja Mobile niczym nie różni się od instalacji dodatku Load module into article lub Simple Image Gallery, czy też Form Maker itp. Po instalacji paczki z rozszerzeniem Mobile rozszerzenie zostanie samodzielnie załadowany do panelu zarządzania Joomla!.

PS. Jeżeli ciekawią Was detale na temat Mobile, proponujemy "zagłębić" się w home page autora niniejszego rozwiązania. Najłatwiej na nią trafić wpisując frazę „Mobile” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: www.google.com/search?q=Mobile + Joomla

Bezpieczne korzystanie Mobile

Możliwe, że zastanawiasz się nad tym czy komponent dla Joomla! - Mobile jest bezpieczny . Tutaj przewodnią kwestią powinno być troska o jego aktualność. Łatwym sposobem aktualizacji Mobile będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. W sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie wykonać aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję odszukamy na stronie dewelopera oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek Mobile, Load module into article, Simple Image Gallery bądź Form Maker receptą na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, a przy tym również aktualność...Joomli

Z jakiej strony ściągnąć Mobile

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie Mobile jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Mobile) :-) Strona extensions.joomla.org to obszar gdzie community Joomla! bez ustanku aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy, że powyższe zalecenia na temat Mobile będą dla Was przydatne. Jeżeli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - skontaktuj się z naszą firmą. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.