Ten kto obchodzi się z CMS Joomla! czy na innych CMS (Drupal, Wordpress, itp.) wie, że największą dobrodziejstwem programów nie jest CMS sam w sobie, a dodatkowo opracowane dla nich rozszerzenia . Jeżeli mówimy o Joomla!, takimi rozszerzeniami są Komponenty (po ang. components). Komponent to elementarny, ale najbardziej skomplikowany składnik do CMS Joomla!. Zbiór wspomnianych dodatków dla CMS Joomla! zawiera się w tysiącach. Warto pamiętać, że społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią systematycznie się powiększa i pisze nowe i kreatywne rozwiązania. Na przykład rozszerzeniem dla CMS Joomla! jest Autostand OSE Membership™, czy Filter and Search for K2 Także Wśród owych dodatków jesteśmy w stanie znaleźć komponent - Modals.

Co nieco o Modals

Modals jest świetnym przykładem na to jak w paru krokach jesteśmy w stanie wpłynąć na ilość oferowanych przez CMS Joomla zastosowań jakie przedtem nie do końca były dostępne, bądź mieliśmy z nimi styczność w okrojonej płaszczyźnie. Warto mieć na uwadze, że dodatki (a wśród nich np. Autostand bądź właśnie Modals) pozwalają na zagospodarowanie witryny internetowej w powyższe funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod źródłowy CMS Joomla!. Takie rozwiązanie, przy zachowaniu ostrożności pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego portalu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co najistotniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Implementacja Modals w CMS Joomla

Powracając do rozszerzenia Modals. Jeżeli instalacja Modals wzbudza w Was strach i czujecie, że może Was przeróść - wyluzujcie, bez obaw:). Implementacja - co przeczytamy w dokumentacji Modals, praktycznie sprowadza się do wgrania paczki instalacyjnej poprzez standardowy instalator, który typowo jest zlokalizowany w Joomla!, a co z tego wynika instalacja Modals niczym nie różni się od instalacji dodatku Autostand lub OSE Membership™, czy też Filter and Search for K2 itp. Po wgraniu paczki z Modals rozszerzenie zostanie automatycznie umiejscowiony w panelu zarządzania.

PS. Jeśli ciekawią Was szczegóły na temat Modals, proponujemy "zagłębić" się w witrynę dewelopera tego rozszerzenia. Najprościej na nią trafić bezpośrednio wpisując frazę „Modals” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczeństwo użytkowania komponentu Modals

Możliwe, że zastanawiasz się nad bezpieczeństwem rozszerzenia Modals. Tutaj istotną kwestią powinno być zadbanie o jego aktualność. Prostym sposobem na aktualizację Modals będzie wykonanie "update" z poziomu panelu adm. CMS. W sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie wykonać w/w aktualizacji poprzez panel zarządzania, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję znajdziemy na stronie autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek Modals, Autostand, OSE Membership™ bądź Filter and Search for K2 receptą na bezpieczeństwo jest aktualność wtyczki, ale również aktualność...CMS Joomla!

Pobieranie Modals

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie Modals jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i odszukanie interesującego nas pluginu (czyli w tym wypadku Modals) :-) Strona extensions.joomla.org to obszar gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! bez ustanku aktualizują oraz zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Liczymy na to, że powyższe informacje na temat Modals będą dla Was przydatne. Jeśli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Masz problem z instalacją lub konfiguracją witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.