Ten kto skupia się na Joomla albo na innych CMS (Drupal, Wordpress, etc.) wie, iż realną siłą tych programów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz dodatkowo opracowane dla nich rozszerzenia. Jeżeli mówimy o Joomla!, takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to elementarny, jednakże najbardziej złożony składnik do Joomli. Liczba wspomnianych dodatków dla Joomla! mieści się w tysiącach. Należy mieć na uwadze, iż grupa społeczna tego Systemu Zarządzania Treścią systematycznie poszerza się i opracowuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Posługując się przykładem: komponentem dla Joomla jest Phoca Guestbook Fabrik, czy Cherry Picker for Virtuemart Także Wśród owych rozszerzeń odnajdziemy komponent - Modules Anywhere.

Co nieco o Modules Anywhere

Modules Anywhere jest świetnym przykładem na to jak w paru prostych zabiegach jesteśmy w stanie wpłynąć na grono oferowanych przez CMS funkcji jakie dotąd nie były dostępne, bądź mieliśmy z nimi styczność w okrojonej płaszczyźnie. Warto przypomnieć, że dodatki (a wśród nich np. Phoca Guestbook bądź właśnie Modules Anywhere) pozwalają na zagospodarowanie naszej portalu w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby wpływania na podstawowy kod źródłowy Joomli. Taki sposób, przy zachowaniu ostrożności pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego portalu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co najważniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

W jaki sposób zainstalować Modules Anywhere w Joomla?

Powracając do rozszerzenia Modules Anywhere. Jeżeli instalacja Modules Anywhere wzbudza w Was strach i czujecie, że Was przerasta - uspokajamy, nie ma obaw:). Implementacja - co możemy przeczytać w dokumentacji Modules Anywhere, praktycznie sprowadza się do wgrania paczki instalacyjnej poprzez standardowy instalator, który domyślnie znajduje się w Joomla!, czyli instalacja Modules Anywhere niczym nie różni się od instalacji dodatku Phoca Guestbook lub Fabrik, czy też Cherry Picker for Virtuemart itp. Po wgraniu paczki z Modules Anywhere rozszerzenie zostanie z automatu załadowany do naszego panelu zarządzania Joomla!.

PS jeżeli macie ochotę poznać więcej ciekawych szczegółów na temat Modules Anywhere, proponujemy "zagłębić" się w home page producenta tego rozszerzenia. Najprościej na nią trafić bezpośrednio wpisując frazę „Modules Anywhere” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: www.google.com/search?q=Modules Anywhere + Joomla

Bezpieczne użytkowanie Modules Anywhere

Możliwe, iż zastanawiasz się nad bezpieczeństwem pluginu Modules Anywhere. W tym miejscu istotną kwestią jest troska o jego aktualność. Najprostszym sposobem aktualizacji Modules Anywhere to przeprowadzenie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. Jeżeli z jakichś względów nie jesteśmy w stanie przeprowadzić w/w aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to pamiętajmy, że prawie zawsze najnowszą wersję odnajdziemy na stronie twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek Modules Anywhere, Phoca Guestbook, Fabrik bądź Cherry Picker for Virtuemart rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność wtyczki, ale również aktualność...Joomli

Skąd pobrać Modules Anywhere

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego dodatku jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i odnalezienie interesującego nas pluginu (czyli w tym wypadku Modules Anywhere) :-) extensions.joomla.org jest miejscem gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! bez przerwy aktualizują i publikują nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Liczymy, że przekazane przez nas porady na temat Modules Anywhere będą dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to potrzebujesz pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.