Ten kto interesuje się Joomla czy na innych CMS (Drupal, Wordpress, itd.) wie, że realnym plusem programów nie jest CMS sam w sobie, a dodatkowo utworzone dla nich rozszerzenia. Dla CMS Joomla! takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to podstawowe, jednakże najbardziej złożone ogniwa Joomla. Ilość wspomnianych dodatków dla Joomli mieści się w tysiącach. Należy pamiętać, że wspólnota tego Systemu Zarządzania Treścią ciągle rośnie i pisze nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem dla Joomla jest Music Collection Breezing Forms, czy Form Maker Również Wśród tychże wtyczek odnajdziemy komponent - Mosets Tree.

Pora na kilka słów w temacie Mosets Tree

Rozszerzenie Mosets Tree jest dobrym przykładem na to jak w kilku prostych ruchach dostać możliwość powiększenia grona oferowanych przez CMS Joomla funkcji, które dotąd nie do końca były dostępne, bądź mieliśmy z nimi styczność w okrojonym zakresie. Warto pamiętać, że dodatki ( wśród nich np. Music Collection bądź właśnie Mosets Tree) pozwalają na wyposażenie witryny internetowej w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod źródłowy Joomla. Takie rozwiązanie, przy zachowaniu ostrożności i uwadze pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności serwisu w miarę bezpieczny sposób, a co najważniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Instalacja Mosets Tree w CMS Joomla

Powracając do Mosets Tree. Jeżeli czujecie strach, że instalacja opisywanego rozszerzenia Was przerośnie - wyluzujcie, nie ma się czego obawiać:). Implementacja - co przeczytamy w dokumentacji Mosets Tree, sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator, który domyślnie jest zlokalizowany w Joomla!, a co za tym idzie instalacja Mosets Tree niczym nie różni się od instalacji dodatku Music Collection lub Breezing Forms, czy też Form Maker itp. Po wgraniu paczki z Mosets Tree komponent zostanie samodzielnie załadowany do panelu zarządzania Joomla!.

PS jeżeli jesteście ciekawi na temat Mosets Tree, proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozszerzenia. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Mosets Tree” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczeństwo użytkowania Mosets Tree

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem pluginu Mosets Tree. Tutaj istotną kwestią jest zadbanie o jego aktualność. Prostym sposobem na aktualizację Mosets Tree będzie wykonanie "update" z poziomu panelu adm. CMS. Jeżeli nie możemy wykonać wyżej wymienionej aktualizacji poprzez panel zarządzania, to pamiętajmy, że prawie zawsze najnowszą wersję odnajdziemy na stronie producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Mosets Tree, Music Collection, Breezing Forms bądź Form Maker rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, ale również aktualność...CMS Joomla!

Jak ściągnąć Mosets Tree

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie każdego komponentu jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie znalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Mosets Tree) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem, w którym społeczeństwo Joomli codziennie aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Mamy nadzieję, że powyższe podpowiedzi na temat Mosets Tree będą dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to potrzebujesz pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie „czarną magią” - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.