Każdy kto korzysta z Joomla albo innego CMS (Wordpress, Drupal, itd.) wie, iż największą potęgą takich programów nie jest CMS sam w sobie, a specjalnie napisane dla nich rozszerzenia . Jeżeli chodzi o Joomlę takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to podstawowy, ale najbardziej złożony składnik Joomla. Zbiór wspomnianych dodatków dla Joomli mieści się w tysiącach. Warto pamiętać, iż społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią bez przerwy się powiększa i pisze nowe, innowacyjne rozwiązania. Na przykład rozszerzeniem dla CMS Joomla! jest Sponsor Wall Maxi Menu CK, czy J2XML Również Wśród tychże rozszerzeń odnajdziemy komponent - Music Collection.

Co nieco o Music Collection

Rozszerzenie Music Collection to idealny przykład na to jak w kilku krokach jesteśmy w stanie powiększyć grono oferowanych przez CMS Joomla funkcji, które dotąd nie do końca były dostępne, albo mieliśmy z nimi przelotną styczność. Warto pamiętać, że dodatki ( spośród nich np. Sponsor Wall bądź właśnie Music Collection) pozwalają na wyposażenie naszej witryny w powyższe funkcje i treści bez potrzeby wpływania na podstawowy kod Joomla. Takie podejście, przy zachowaniu należytej ostrożności pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności naszego serwisu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co najistotniejsze - bez wiedzy na temat programowania.

Jak zaimplementować Music Collection w Joomla?

Wracając do naszego komponentu. Jeżeli instalacja Music Collection wzbudza w Was strach i czujecie, że może Was przeróść - uspokajamy, nie ma się czego obawiać:). Implementacja - co przeczytamy w dokumentacji Music Collection, co do zasady sprowadza się do wczytania paczki instalacyjnej za sprawą zwykłego instalatora, który typowo ma lokalizację w CMS Joomla!, a co za tym idzie instalacja Music Collection niczym nie różni się od instalacji dodatku Sponsor Wall lub Maxi Menu CK, czy też J2XML itp. Po instalacji paczki z komponentem Music Collection komponent zostanie z automatu osadzony w panelu zarządzania.

PS jeżeli chcecie poznać więcej interesujących szczegółów na temat Music Collection, proponujemy Wam "zagłębić" się w stronę twórcy tego rozszerzenia. Najłatwiej na nią trafić bezpośrednio wpisując frazę „Music Collection” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczne korzystanie Music Collection

Możliwe, że zastanawiasz się nad tym czy komponent dla CMS Joomla! - Music Collection jest bezpieczny . W tym miejscu kardynalną kwestią jest troska o jego aktualność. Łatwym sposobem aktualizacji Music Collection będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu adm. CMS. W przypadku, gdy nie jesteśmy w stanie przeprowadzić w/w aktualizacji poprzez panel administracyjny, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najnowszą wersję odnajdziemy na stronie producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek Music Collection, Sponsor Wall, Maxi Menu CK bądź J2XML rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność wtyczki, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Skąd pobrać Music Collection

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie Music Collection jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i odszukanie interesującego nas pluginu (czyli w tym wypadku Music Collection) :-) extensions.joomla.org to miejsce, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez ustanku aktualizują i dodają nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Mamy nadzieję, że powyższe informacje na temat Music Collection będą dla Was przydatne. Jeśli jednak chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - napisz lub zadzwoń. Przedstawimy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Masz problemy z instalacją lub konfiguracją strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.