Ten kto pasjonuje się Joomla! lub na innych CMS (Wordpress, Drupal, itd.) wie, iż prawdziwym plusem programów nie jest CMS sam w sobie, lecz specjalnie utworzone dla nich rozszerzenia. Dla Joomli takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponent to elementarny, jednakowoż najbardziej zaawansowany składnik do Joomli. Ilość wspomnianych rozszerzeń dla CMS Joomla! mieści się w tysiącach. Należy mieć w pamięci, iż grupa społeczna tego Systemu Zarządzania Treścią ciągle wzrasta i tworzy nowe, innowacyjne rozwiązania. Na przykład komponentem dla CMS Joomla! jest RD e-Tickets Proforms, czy Event Gallery Również Wśród owych pluginów jesteśmy w stanie wyszukać komponent - My Maps location.

Kilka zdań w temacie My Maps location

My Maps location to idealny przykład na to jak w paru ruchach jesteśmy w stanie wpłynąć na grono oferowanych przez CMS funkcji, które dotychczas nie do końca były dostępne, albo mieliśmy z nimi kontakt w okrojonym zakresie. Warto przypomnieć, że dodatki (a spośród nich np. RD e-Tickets bądź właśnie My Maps location) pozwalają na zagospodarowanie strony internetowej w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod Joomli. Takie rozwiązanie, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności serwisu w miarę bezpieczny sposób, a co najistotniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Instalacja My Maps location w Joomla

Jeżeli czujecie strach, że instalacja opisywanego pluginu może Was przeróść - wyluzujcie, bez obaw:). Implementacja - co przeczytamy na witrynie twórcy My Maps location, praktycznie sprowadza się do załadowania paczki instalacyjnej za sprawą zwykłego instalatora, który domyślnie ma lokalizację w CMS Joomla!, czyli instalacja My Maps location niczym nie różni się od instalacji dodatku RD e-Tickets lub Proforms, czy też Event Gallery itp. Po wgraniu paczki z My Maps location komponent zostanie automatycznie umiejscowiony w panelu zarządzania.

PS. Jeżeli ciekawią Was detale na temat My Maps location, proponujemy Wam "zagłębić" się w witrynę twórcy niniejszego rozwiązania. Najprościej jest ją wyszukać bezpośrednio wpisując frazę „My Maps location” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczeństwo używania rozszerzenia My Maps location

Możliwe, iż zastanawiasz się nad bezpieczeństwem rozszerzenia My Maps location. W tym miejscu nadrzędną sprawą jest dbanie o jego aktualność. Najprostszym sposobem na aktualizację My Maps location będzie wykonanie "update" z poziomu panelu adm. CMS. W przypadku, gdy nie jesteśmy w stanie wykonać aktualizacji poprzez panel administracyjny, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najnowszą wersję znajdziemy na stronie autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek My Maps location, RD e-Tickets, Proforms bądź Event Gallery receptą na bezpieczeństwo jest aktualność programu, ale również aktualność...CMS Joomla!

Z jakiej strony pobrać My Maps location

Bezpiecznym i chyba najprostszym sposobem na pobranie każdego rozszerzenia jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie znalezienie interesującego nas pluginu (czyli w tym wypadku My Maps location) :-) extensions.joomla.org to strefa gdzie community Joomli codziennie aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy, że powyższe porady na temat My Maps location będą dla Ciebie przydatne. Jeżeli jednak chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie „czarną magią” - napisz lub zadzwoń. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.