Każdy kto użytkuje Joomla! albo innego CMS (Wordpress, Drupal, etc.) wie, iż rzeczywistym plusem systemów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, a dodatkowo stworzone dla nich aplikacje. Jeżeli mówimy o CMS Joomla!, takimi rozszerzeniami są Komponenty (po ang. components). Komponenty to elementarne, i najbardziej złożone składniki Joomli. Liczba wspomnianych rozszerzeń dla Joomli zawiera się w tysiącach. Należy mieć na uwadze, iż społeczność tego CMS stale poszerza się i opracowuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Na przykład rozszerzeniem dla Joomla jest JEA Akeeba Backup, czy Solidres Również Wśród tych programów znajdziemy komponent - News Show Pro GK4.

Parę słów w temacie News Show Pro GK4

Rozszerzenie News Show Pro GK4 jest dobrym przykładem na to jak w niewielu prostych posunięciach możemy wpłynąć na liczbę oferowanych przez CMS Joomla funkcji jakie dotąd nie były dostępne, bądź mieliśmy z nimi przelotną relację. Warto przypomnieć, że dodatki (a wśród nich np. JEA bądź właśnie News Show Pro GK4) pozwalają na wyposażenie naszej portalu w powyższe funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod Joomli. Taki sposób, przy zachowaniu ostrożności i uwadze pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności naszego serwisu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co najważniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Implementacja News Show Pro GK4 w Joomla

Jeżeli instalacja opisywanego komponentu wzbudza w Was obawę i czujecie, że Was przerasta - wyluzujcie, nie ma obaw:). Instalacja - co możemy przeczytać w dokumentacji News Show Pro GK4, co do zasady sprowadza się do wczytania paczki instalacyjnej za pomocą standardowego instalatora, który modelowo jest zlokalizowany w CMS Joomla!, a co za tym idzie instalacja News Show Pro GK4 niczym nie różni się od instalacji dodatku JEA lub Akeeba Backup, czy też Solidres itp. Po instalacji paczki z rozszerzeniem News Show Pro GK4 rozszerzenie zostanie samodzielnie załadowany do naszego panelu zarządzania Joomla!.

PS. Jeżeli chcecie poznać więcej detali na temat News Show Pro GK4, proponujemy "zagłębić" się w stronę autora tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „News Show Pro GK4” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: www.google.com/search?q=News Show Pro GK4 + Joomla

Bezpieczeństwo używania komponentu News Show Pro GK4

Pewnie niektórzy z Was zastanawiają się nad tym czy komponent - News Show Pro GK4 jest bezpieczny . Tutaj przewodnią kwestią powinno być troska o jego aktualność. Łatwym sposobem aktualizacji News Show Pro GK4 to wykonanie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. W sytuacji, gdy nie możemy przeprowadzić w/w aktualizacji poprzez panel administracyjny, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najnowszą wersję odszukamy na stronie dewelopera oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek News Show Pro GK4, JEA, Akeeba Backup bądź Solidres receptą na bezpieczeństwo jest aktualność wtyczki, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Pobieranie News Show Pro GK4

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego dodatku jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności wyszukanie interesującego nas dodatku (czyli w tym wypadku News Show Pro GK4) :-) extensions.joomla.org jest miejscem, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! codziennie aktualizują i dodają nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Liczymy na to, że przekazane przez nas wskazówki na temat News Show Pro GK4 będą dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to potrzebujesz pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie „czarną magią” - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z konfiguracją lub instalacją witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.