Każdy kto korzysta z Joomla albo innego CMS (Wordpress, Drupal, itd.) wie, że realnym plusem takich programów nie jest CMS sam w sobie, lecz dodatkowo opracowane dla nich aplikacje. Jeżeli chodzi o Joomlę takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to zasadnicze, jednakże najbardziej skomplikowane składniki CMS Joomla!. Grono wspomnianych dodatków dla CMS Joomla! mieści się w tysiącach. Warto mieć w pamięci, że wspólnota tego Systemu Zarządzania Treścią bez przerwy rośnie i pisze nowe , kreatywne rozwiązania. Dla przykładu, komponentem dla Joomla jest Phoca Maps GTranslate, czy JSN PowerAdmin Także Wśród tychże wtyczek możemy wyszukać komponent - ohanah.

Czas na kilka zdań o ohanah

Rozszerzenie ohanah to dobry wzór na to jak w niewielu ruchach dostać możliwość zwiększenia grona oferowanych przez CMS funkcji jakie przedtem nie do końca były dostępne, bądź mieliśmy z nimi przelotną relację. Warto przypomnieć, że dodatki ( spośród nich np. Phoca Maps bądź właśnie ohanah) pozwalają na zagospodarowanie naszej portalu internetowego w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod CMS Joomla!. Takie rozwiązanie, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością portalu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co najważniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

W jaki sposób zainstalować ohanah w CMS Joomla?

Powracając do naszego komponentu. Jeżeli instalacja ohanah wzbudza w Was strach i czujecie, że Was przerasta - uspokajamy, bez obaw:). Instalacja - co możemy przeczytać w dokumentacji ohanah, sprowadza się co do zasady do wczytania paczki instalacyjnej poprzez standardowy instalator, który znajduje się w CMS Joomla!, a więc instalacja ohanah niczym nie różni się od instalacji dodatku Phoca Maps lub GTranslate, czy też JSN PowerAdmin itp. Po instalacji paczki z ohanah rozszerzenie zostanie automatycznie dodany do panelu zarządzania Joomla!.

PS. Jeżeli chcecie poznać więcej interesujących szczegółów na temat ohanah, proponujemy Wam "zagłębić" się w home page autora tego rozwiązania. Najłatwiej na nią trafić wpisując frazę „ohanah” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczeństwo używania ohanah

Możliwe, że zastanawiasz się nad bezpieczeństwem rozszerzenia ohanah. Tutaj kardynalną sprawą powinno być troska o jego aktualność. Najprostszym sposobem na aktualizację ohanah będzie wykonanie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. W sytuacji, gdy nie możemy wykonać aktualizacji poprzez panel administracyjny, to pamiętajmy, że prawie zawsze najnowszą wersję odnajdziemy na stronie twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek ohanah, Phoca Maps, GTranslate bądź JSN PowerAdmin receptą na bezpieczeństwo jest aktualność programu, a przy tym również aktualność...Joomli

Skąd pobrać ohanah

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie ohanah jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i odnalezienie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym wypadku ohanah) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! bez przerwy aktualizują i publikują nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby sugestie zawarte w tej publikacji były dla Ciebie przydatne. Jeśli jednak chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.