Każdy kto użytkuje CMS Joomla! albo innego CMS (Wordpress, Drupal, etc.) wie, że rzeczywistą potęgą programów nie jest CMS sam w sobie, lecz dodatkowo stworzone dla nich programy . Jeżeli chodzi o CMS Joomla! takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to podstawowy, ale najbardziej skomplikowany składnik Joomli. Zbiór wspomnianych dodatków dla CMS Joomla! mieści się w tysiącach. Warto mieć w pamięci, że społeczność tego CMS ciągle się powiększa i wymyśla nowe , kreatywne rozwiązania. Posługując się przykładem: komponentem dla CMS Joomla! jest DJ-Classifieds Contact Enhanced Component, czy ZOO Także Wśród owych pluginów znajdziemy komponent - OS Property Real Estate.

Co nieco o OS Property Real Estate

OS Property Real Estate jest świetnym przykładem na to jak w paru prostych posunięciach otrzymać możliwość zwiększenia liczby oferowanych przez CMS funkcji, które dotąd nie do końca były dostępne, albo mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonym zakresie. Warto pamiętać, że dodatki ( spośród nich np. DJ-Classifieds bądź właśnie OS Property Real Estate) pozwalają na wyposażenie strony internetowej w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod źródłowy Joomli. Takie podejście, przy zachowaniu należytej ostrożności pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności naszego serwisu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co najistotniejsze - bez umiejętności programowania.

Procedura instalacji OS Property Real Estate

Wracając do OS Property Real Estate. Jeżeli w jakiś sposób obawiacie się, że instalacja dodatku może Was przeróść - uspokajamy, nie ma się czego obawiać:). Implementacja - co możemy przeczytać w dokumentacji OS Property Real Estate, praktycznie sprowadza się do wczytania paczki instalacyjnej poprzez standardowy instalator, który domyślnie znajduje się w CMS Joomla!, a co z tego wynika instalacja OS Property Real Estate niczym nie różni się od instalacji dodatku DJ-Classifieds lub Contact Enhanced Component, czy też ZOO itp. Po wgraniu paczki z OS Property Real Estate rozszerzenie zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania Joomla!.

PS. Jeśli macie ochotę poznać więcej detali na temat OS Property Real Estate, proponujemy Wam "zagłębić" się w home page producenta tego rozwiązania. Najłatwiej jest ją wyszukać wpisując frazę „OS Property Real Estate” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczeństwo stosowania OS Property Real Estate

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem aplikacji OS Property Real Estate. Tutaj istotną kwestią powinno być troska o jego aktualność. Prostym sposobem na aktualizację OS Property Real Estate będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. Jeśli z jakichś względów nie możemy wykonać aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najnowszą wersję odnajdziemy na stronie autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek OS Property Real Estate, DJ-Classifieds, Contact Enhanced Component bądź ZOO receptą na bezpieczeństwo jest aktualność aplikacji, a przy tym również aktualność...Joomli

Pobieranie OS Property Real Estate

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego komponentu jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno znalezienie interesującego nas pluginu (czyli w tym wypadku OS Property Real Estate) :-) extensions.joomla.org jest miejscem, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! nieustannie aktualizują oraz dodają nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zalecenia zawarte w tym artykule były dla Ciebie przydatne. Jeśli mimo to potrzebujesz pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie „czarną magią” - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z konfiguracją lub instalacją strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.