Każdy kto posiada Joomla! albo innego CMS (Wordpress, Drupal, itd.) wie, że realną dobrodziejstwem takich systemów nie jest CMS sam w sobie, a dodatkowo dedykowane dla nich rozszerzenia . Dla CMS Joomla! takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponent to podstawowy, jednakże najbardziej skomplikowany składnik do Joomla. Ilość wspomnianych dodatków dla CMS Joomla! mieści się w tysiącach. Warto mieć w pamięci, że grupa społeczna tego Systemu Zarządzania Treścią nieustannie poszerza się i tworzy nowe i kreatywne rozwiązania. Dla przykładu, komponentem dla Joomla jest Aimy Sitemap EShop, czy Mini FrontPage Również Wśród tychże wtyczek odnajdziemy komponent - OS Services Booking.

Co nieco o OS Services Booking

Rozszerzenie OS Services Booking to idealny wzór na to jak w paru posunięciach otrzymać możliwość zwiększenia ilości oferowanych przez CMS zastosowań jakie przedtem nie do końca były dostępne, lub mieliśmy z nimi kontakt w okrojonej płaszczyźnie. Warto przypomnieć, że dodatki ( wśród nich np. Aimy Sitemap bądź właśnie OS Services Booking) pozwalają na wyposażenie strony WWW w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod Joomla. Takie podejście, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności serwisu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co najważniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Sposób instalacji OS Services Booking

Jeżeli czujecie strach, że instalacja tego pluginu może Was przeróść - "relax", nie ma się czego obawiać:). Implementacja - co możemy przeczytać na witrynie twórcy OS Services Booking, praktycznie sprowadza się do wgrania paczki instalacyjnej za sprawą zwykłego instalatora, który modelowo znajduje się w CMS Joomla!, a co z tego wynika instalacja OS Services Booking niczym nie różni się od instalacji dodatku Aimy Sitemap lub EShop, czy też Mini FrontPage itp. Po instalacji paczki z OS Services Booking rozszerzenie zostanie samoistnie osadzony w naszym panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani na temat OS Services Booking, proponujemy "zagłębić" się w stronę twórcy niniejszego rozwiązania. Najłatwiej na nią trafić bezpośrednio wpisując frazę „OS Services Booking” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczne użytkowanie OS Services Booking

Może niektórzy z Was zastanawiają się nad tym czy komponent - OS Services Booking jest bezpieczny . W tym miejscu ważną kwestią zdaje się być dbanie o jego aktualność. Najprostszym sposobem aktualizacji OS Services Booking to przeprowadzenie "update" z poziomu panelu adm. CMS. Jeżeli z jakichś względów nie jesteśmy w stanie wykonać wyżej wymienionej aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to pamiętajmy, że prawie zawsze najnowszą wersję znajdziemy na stronie autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie OS Services Booking, Aimy Sitemap, EShop bądź Mini FrontPage rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Jak pobrać OS Services Booking

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego dodatku jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odszukanie interesującego nas pluginu (czyli w tym wypadku OS Services Booking) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! codziennie aktualizują oraz dodają nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Liczymy na to, że przekazane przez nas porady na temat OS Services Booking będą dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - napisz lub zadzwoń. Pokażemy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z konfiguracją lub instalacją strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.