Ten kto jest pasjonatem Joomla oraz na innych CMS (Wordpress, Drupal, etc.) wie, iż największą mocną stroną tych programów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz specjalnie wykreowane dla nich dodatki. Dla Joomli takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to kluczowy, jednakowoż najbardziej skomplikowany składnik do Joomla. Grono wspomnianych dodatków dla CMS Joomla! zawiera się w tysiącach. Należy mieć na uwadze, iż "community" tego CMS bez przerwy poszerza się i tworzy nowe, innowacyjne rozwiązania. Na przykład komponentem dla Joomla jest Cache Cleaner Fox Contact Form, czy Mini FrontPage Także Wśród tychże programów znajdziemy komponent - OSE Membership™.

Trochę zdań na temat OSE Membership™

OSE Membership™ jest dobrym przykładem na to jak w niewielu krokach jesteśmy w stanie powiększyć liczbę oferowanych przez CMS Joomla usług jakie przedtem nie do końca były dostępne, albo mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonej płaszczyźnie. Warto pamiętać, że dodatki ( spośród nich np. Cache Cleaner bądź właśnie OSE Membership™) pozwalają na wyposażenie naszej portalu w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby wpływania na podstawowy kod Joomla. Taki sposób, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności serwisu w miarę bezpieczny sposób, a co istotne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Jak zaimplementować OSE Membership™ do CMS Joomla?

Powracając do naszego komponentu. Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego pluginu Was przerośnie - uspokajamy, bez obaw:). Instalacja - co możemy przeczytać w dokumentacji OSE Membership™, sprowadza się co do zasady do załadowania paczki instalacyjnej za pomocą zwykłego instalatora, który normalnie znajduje się w Joomla!, a co za tym idzie instalacja OSE Membership™ niczym nie różni się od instalacji dodatku Cache Cleaner lub Fox Contact Form, czy też Mini FrontPage itp. Po instalacji paczki z rozszerzeniem OSE Membership™ rozszerzenie zostanie samoczynnie umiejscowiony w naszym panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście ciekawi na temat OSE Membership™, proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozszerzenia. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „OSE Membership™” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczne używanie OSE Membership™

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem aplikacji OSE Membership™. W tym miejscu przewodnią kwestią powinno być troska o jego aktualność. Bezproblemowym sposobem na aktualizację OSE Membership™ będzie wykonanie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. W sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie przeprowadzić w/w aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję odnajdziemy na stronie producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie OSE Membership™, Cache Cleaner, Fox Contact Form bądź Mini FrontPage rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność programu, a przy tym również aktualność...Joomli

Pobieranie OSE Membership™

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie OSE Membership™ jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku OSE Membership™) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! bez przerwy aktualizują oraz zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Mamy nadzieję, że przekazane przez nas wskazówki na temat OSE Membership™ będą dla Ciebie przydatne. Jeżeli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie „czarną magią” - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.