Ten kto jest pasjonatem Joomla! lub na innych CMS (Drupal, Wordpress, itd.) wie, iż realną zaletą tych systemów nie jest CMS sam w sobie, a specjalnie napisane dla nich rozszerzenia . Dla CMS Joomla! takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to elementarne, i najbardziej złożone segmenty Joomla. Zbiór wspomnianych rozszerzeń dla Joomli zawiera się w tysiącach. Należy mieć na uwadze, iż społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią bez przerwy poszerza się i opracowując nowe , kreatywne rozwiązania. Dla przykładu, rozszerzeniem dla Joomla jest JEA JEvents, czy Modals Również Wśród tych rozszerzeń jesteśmy w stanie znaleźć komponent - OSMap.

Co nieco o OSMap

OSMap to idealny wzór na to jak w niewielu prostych krokach jesteśmy w stanie powiększyć liczbę oferowanych przez CMS funkcji, które przedtem nie do końca były dostępne, albo mieliśmy z nimi przelotną styczność. Warto mieć na uwadze, że dodatki (a wśród nich np. JEA bądź właśnie OSMap) pozwalają na wyposażenie strony WWW w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby wpływania na podstawowy kod Joomla. Takie rozwiązanie, przy zachowaniu ostrożności pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności naszego portalu w miarę bezpieczny sposób, a co najistotniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

W jaki sposób zaimplementować OSMap w Joomli?

Jeżeli czujecie obawę, że instalacja tego dodatku Was przerośnie - wyluzujcie, nie ma obaw:). Implementacja - co możemy przeczytać na witrynie twórcy OSMap, sprowadza się w zasadzie do wczytania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator, który typowo ma lokalizację w CMS Joomla!, a więc instalacja OSMap niczym nie różni się od instalacji dodatku JEA lub JEvents, czy też Modals itp. Po instalacji paczki z OSMap rozszerzenie zostanie samoczynnie umiejscowiony w panelu zarządzania.

PS. Jeśli ciekawią Was szczegóły na temat OSMap, proponujemy Wam "zagłębić" się w home page autora tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić bezpośrednio wpisując frazę „OSMap” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczne korzystanie OSMap

Możliwe, iż zastanawiasz się czy komponent - OSMap jest bezpieczny . Tutaj istotną kwestią jest zadbanie o jego aktualność. Łatwym sposobem aktualizacji OSMap to wykonanie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. Jeśli z jakichś względów nie jesteśmy w stanie wykonać wyżej wymienionej aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to pamiętajmy, że prawie zawsze najnowszą wersję odnajdziemy na stronie autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek OSMap, JEA, JEvents bądź Modals rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność rozszerzenia, ale również aktualność...Joomli

Z jakiej strony ściągnąć OSMap

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie OSMap jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku OSMap) :-) extensions.joomla.org to miejsce, w którym community Joomla! codziennie aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Mamy nadzieję, że przekazane przez nas porady na temat OSMap będą dla Ciebie przydatne. Jeżeli jednak chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie „czarną magią” - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z konfiguracją lub instalacją witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.