Ten kto pasjonuje się Joomla! i na innych CMS (Drupal, Wordpress, etc.) wie, że rzeczywistym plusem takich programów nie jest CMS sam w sobie, a specjalnie wykreowane dla nich rozszerzenia . Jeżeli mówimy o CMS Joomla!, takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponenty to elementarne, jednakowoż najbardziej złożone składowe Joomli. Grono wspomnianych dodatków dla Joomla! zawiera się w tysiącach. Warto pamiętać, że grupa społeczna tego CMS bez przerwy rośnie i tworzy nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, rozszerzeniem dla Joomla jest Ajax Contact Community Builder, czy Cmsmart One Page Checkout for Virtuemart Również Wśród tychże dodatków odnajdziemy komponent - OSOLCaptcha.

Trochę słów na temat OSOLCaptcha

OSOLCaptcha jest dobrym przykładem na to jak w paru działaniach dostać możliwość zwiększenia grona oferowanych przez CMS funkcji, które przedtem nie były dostępne, albo mieliśmy z nimi przelotną styczność. Warto mieć na uwadze, że dodatki ( spośród nich np. Ajax Contact bądź właśnie OSOLCaptcha) pozwalają na zagospodarowanie naszej strony internetowej w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod źródłowy Joomli. Taki sposób, przy zachowaniu ostrożności pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością portalu w miarę bezpieczny sposób, a co najistotniejsze - bez znajomości zasad programowania.

Jak zaimplementować OSOLCaptcha do Joomli?

Jeżeli obawiacie się, że instalacja opisywanego dodatku Was przerośnie - wyluzujcie, nie ma obaw:). Implementacja - co możemy przeczytać na stronie twórcy OSOLCaptcha, sprowadza się co do zasady do wczytania paczki instalacyjnej poprzez standardowy instalator, który normalnie znajduje się w CMS Joomla!, czyli instalacja OSOLCaptcha niczym nie różni się od instalacji dodatku Ajax Contact lub Community Builder, czy też Cmsmart One Page Checkout for Virtuemart itp. Po wgraniu paczki z OSOLCaptcha komponent zostanie samodzielnie załadowany do panelu zarządzania Joomla!.

PS. Jeżeli macie ochotę poznać więcej szczegółów na temat OSOLCaptcha, proponujemy "zagłębić" się w witrynę autora niniejszego rozwiązania. Najprościej na nią trafić bezpośrednio wpisując frazę „OSOLCaptcha” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczeństwo użytkowania komponentu OSOLCaptcha

Możliwe, że zastanawiasz się nad bezpieczeństwem OSOLCaptcha. W tym miejscu istotną sprawą zdaje się być troska o jego aktualność. Łatwym sposobem aktualizacji OSOLCaptcha będzie wykonanie "update" z poziomu panelu adm. CMS. Jeżeli z jakichś względów nie jesteśmy w stanie wykonać w/w aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najnowszą wersję znajdziemy na stronie twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie OSOLCaptcha, Ajax Contact, Community Builder bądź Cmsmart One Page Checkout for Virtuemart rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność rozszerzenia, ale również aktualność...Joomli

Jak pobrać OSOLCaptcha

Bezpiecznym i chyba najprostszym sposobem na pobranie OSOLCaptcha jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności odnalezienie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym wypadku OSOLCaptcha) :-) extensions.joomla.org to miejsce gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! bez przerwy aktualizują i zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Liczymy, że przekazane przez nas porady na temat OSOLCaptcha będą dla Ciebie przydatne. Jeżeli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie „czarną magią” - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację witryny? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.