Ten kto zajmuje się Joomla! lub na innych CMS (Wordpress, Drupal, itp.) wie, że rzeczywistym plusem programów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz dodatkowo przygotowane dla nich programy . Jeżeli chodzi o Joomlę takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to kluczowy, ale najbardziej złożony składnik do CMS Joomla!. Ilość wspomnianych rozszerzeń dla Joomli zawiera się w tysiącach. Warto mieć na uwadze, że "community" tego CMS systematycznie poszerza się i tworzy nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym komponentem dla CMS Joomla! jest Cache Cleaner JoomSEF, czy Tabs Także Wśród tych dodatków odnajdziemy komponent - Ozio Gallery.

Czas na kilka zdań na temat Ozio Gallery

Rozszerzenie Ozio Gallery jest interesującym przykładem na to jak w niewielu zabiegach jesteśmy w stanie powiększyć ilość oferowanych przez CMS Joomla funkcji jakie przedtem nie do końca były dostępne, bądź mieliśmy z nimi styczność w okrojonej płaszczyźnie. Warto mieć na uwadze, że dodatki ( wśród nich np. Cache Cleaner bądź właśnie Ozio Gallery) pozwalają na wyposażenie naszej strony WWW w powyższe funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod źródłowy CMS Joomla!. Taki sposób, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności naszego portalu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co istotne - bez umiejętności programowania.

Jak zaimplementować Ozio Gallery do Joomla?

Powracając do rozszerzenia Ozio Gallery. Jeżeli instalacja Ozio Gallery wzbudza w Was strach i czujecie, że Was przerasta - wyluzujcie, nie ma się czego obawiać:). Implementacja - co możemy przeczytać w dokumentacji Ozio Gallery, praktycznie sprowadza się do załadowania paczki instalacyjnej za sprawą standardowego instalatora, który normalnie znajduje się w CMS Joomla!, a więc instalacja Ozio Gallery niczym nie różni się od instalacji dodatku Cache Cleaner lub JoomSEF, czy też Tabs itp. Po wgraniu paczki z Ozio Gallery komponent zostanie z automatu umiejscowiony w naszym panelu zarządzania.

PS jeśli macie ochotę poznać więcej detali na temat Ozio Gallery, proponujemy Wam "zagłębić" się w home page producenta niniejszego rozwiązania. Najłatwiej na nią trafić wpisując frazę „Ozio Gallery” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczeństwo używania rozszerzenia Ozio Gallery

Możliwe, że zastanawiasz się nad bezpieczeństwem Ozio Gallery. Tutaj nadrzędną sprawą powinno być dbanie o jego aktualność. Bezproblemowym sposobem na aktualizację Ozio Gallery będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. Jeśli nie jesteśmy w stanie wykonać aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najnowszą wersję odszukamy na stronie producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek Ozio Gallery, Cache Cleaner, JoomSEF bądź Tabs rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność wtyczki, a przy tym również aktualność...Joomli

Skąd bezpiecznie pobrać Ozio Gallery

Najbezpieczniejszym i najprostszym rozwiązaniem na pobranie każdego dodatku jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Ozio Gallery) :-) extensions.joomla.org to strefa gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez ustanku aktualizują oraz dodają nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy, że przekazane przez nas rady na temat Ozio Gallery będą dla Ciebie przydatne. Jeżeli jednak potrzebujesz pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie „czarną magią” - napisz lub zadzwoń. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.