Ten kto wykorzystuje Joomla albo innego CMS (Drupal, Wordpress, etc.) wie, że realnym plusem takich programów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz specjalnie utworzone dla nich rozszerzenia. Dla CMS Joomla! takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to kluczowy, ale najbardziej złożony składnik do Joomli. Grono wspomnianych pluginów dla CMS Joomla! zawiera się w tysiącach. Warto mieć na uwadze, że społeczność tego CMS systematycznie poszerza się i opracowując nowe , kreatywne rozwiązania. Dla przykładu, rozszerzeniem dla Joomla jest AntiCopy HikaShop, czy Cmsmart One Page Checkout for Virtuemart Również Wśród tychże pluginów jesteśmy w stanie wyszukać komponent - Page Peel Banner.

Trochę słów o Page Peel Banner

Page Peel Banner to dobry wzór na to jak w niewielu prostych krokach otrzymać możliwość zwiększenia ilości oferowanych przez CMS Joomla zastosowań, które przedtem nie były dostępne, lub mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonym zakresie. Warto mieć na uwadze, że dodatki (a spośród nich np. AntiCopy bądź właśnie Page Peel Banner) pozwalają na zagospodarowanie witryny w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby wpływania na podstawowy kod Joomli. Takie rozwiązanie, przy zachowaniu należytej ostrożności pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności naszego serwisu w miarę bezpieczny sposób, a co najważniejsze - bez umiejętności programowania.

Implementacja Page Peel Banner w Joomli

Wracając do Page Peel Banner. Jeżeli instalacja Page Peel Banner wzbudza w Was obawę i czujecie, że może Was przeróść - wyluzujcie, nie ma obaw:). Implementacja - co przeczytamy w dokumentacji Page Peel Banner, co do zasady sprowadza się do wgrania paczki instalacyjnej za pomocą standardowego instalatora, który domyślnie znajduje się w CMS Joomla!, czyli instalacja Page Peel Banner niczym nie różni się od instalacji dodatku AntiCopy lub HikaShop, czy też Cmsmart One Page Checkout for Virtuemart itp. Po wgraniu paczki z rozszerzeniem Page Peel Banner komponent zostanie automatycznie załadowany do naszego panelu zarządzania Joomla!.

PS jeżeli interesują Was szczegóły na temat Page Peel Banner, proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta niniejszego rozszerzenia. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Page Peel Banner” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczeństwo korzystania Page Peel Banner

Możliwe, że zastanawiasz się nad bezpieczeństwem aplikacji Page Peel Banner. W tym miejscu najistotniejszą sprawą powinno być zadbanie o jego aktualność. Najłatwiejszym sposobem na aktualizację Page Peel Banner będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. Jeśli nie jesteśmy w stanie wykonać aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję odnajdziemy na stronie producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Page Peel Banner, AntiCopy, HikaShop bądź Cmsmart One Page Checkout for Virtuemart receptą na bezpieczeństwo jest aktualność wtyczki, a przy tym również aktualność...Joomli

Skąd ściągnąć Page Peel Banner

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie Page Peel Banner jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odnalezienie interesującego nas pluginu (czyli w tym wypadku Page Peel Banner) :-) extensions.joomla.org to strefa gdzie społeczność Joomla! bez przerwy aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy, że przekazane przez nas sugestie na temat Page Peel Banner będą dla Ciebie przydatne. Jeżeli jednak odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie „czarną magią” - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z konfiguracją lub instalacją strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.