Każdy kto obchodzi się z Joomla i na innych CMS (Drupal, Wordpress, itd.) wie, że rzeczywistą dobrodziejstwem takich systemów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz dodatkowo przygotowane dla nich rozszerzenia. Jeżeli mówimy o CMS Joomla!, takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponenty to zasadnicze, jednakże najbardziej złożone składowe Joomla. Ilość wspomnianych pluginów dla CMS Joomla! zawiera się w tysiącach. Należy mieć w pamięci, że "community" tego CMS ciągle rośnie i pisze nowe i kreatywne rozwiązania. Dla przykładu, komponentem dla Joomla jest All Video Share ARK Editor, czy Unite Slider Również Wśród tychże programów możemy znaleźć komponent - Payment Form.

Co nieco o Payment Form

Payment Form to dobry wzór na to jak w niewielu zabiegach jesteśmy w stanie wpłynąć na grono oferowanych przez CMS zastosowań jakie dotąd nie do końca były dostępne, albo mieliśmy z nimi kontakt w okrojonym zakresie. Warto mieć na uwadze, że dodatki ( spośród nich np. All Video Share bądź właśnie Payment Form) pozwalają na wyposażenie naszej strony internetowej w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod źródłowy Joomla. Takie podejście, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności i uwadze pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności serwisu w miarę bezpieczny sposób, a co istotne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Implementacja Payment Form w Joomli

Wracając do Payment Form. Jeżeli instalacja Payment Form wzbudza w Was obawę i czujecie, że Was przerasta - spokojnie, nie ma obaw:). Instalacja - co przeczytamy na witrynie twórcy Payment Form, sprowadza się w zasadzie do załadowania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator, który typowo ma lokalizację w Joomla!, czyli instalacja Payment Form niczym nie różni się od instalacji dodatku All Video Share lub ARK Editor, czy też Unite Slider itp. Po instalacji paczki z komponentem Payment Form komponent zostanie samodzielnie załadowany do panelu zarządzania Joomla!.

PS. Jeżeli chcecie poznać więcej detali na temat Payment Form, proponujemy "zagłębić" się w home page producenta niniejszego rozszerzenia. Najprościej jest ją znaleźć bezpośrednio wpisując frazę „Payment Form” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: www.google.com/search?q=Payment Form + Joomla

Bezpieczeństwo użytkowania komponentu Payment Form

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się czy komponent dla Joomla! - Payment Form jest bezpieczny . W tym miejscu kardynalną sprawą jest troska o jego aktualność. Łatwym sposobem na aktualizację Payment Form będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. Jeżeli nie jesteśmy w stanie przeprowadzić wyżej wymienionej aktualizacji poprzez panel administracyjny, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najnowszą wersję znajdziemy na stronie autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek Payment Form, All Video Share, ARK Editor bądź Unite Slider rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność rozszerzenia, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Jak ściągnąć Payment Form

Bezpiecznym i chyba najprostszym rozwiązaniem na pobranie Payment Form jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności wyszukanie interesującego nas pluginu (czyli w tym wypadku Payment Form) :-) extensions.joomla.org to strefa gdzie społeczeństwo Joomli bez przerwy aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby instrukcje na temat Payment Form były dla Was przydatne. Jeżeli jednak chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie „czarną magią” - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z konfiguracją lub instalacją witryny? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.