Ten kto użytkuje Joomla! albo innego CMS (Drupal, Wordpress, itp.) wie, że realnym plusem systemów nie jest CMS sam w sobie, lecz specjalnie dedykowane dla nich dodatki. Jeżeli mówimy o Joomla!, takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to elementarny, ale najbardziej złożony składnik Joomli. Liczba wspomnianych dodatków dla Joomli mieści się w tysiącach. Warto mieć na uwadze, że społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią ciągle rośnie i przygotowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, rozszerzeniem dla CMS Joomla! jest qlform JCH Optimize, czy Article-Generator Również Wśród tych programów jesteśmy w stanie znaleźć komponent - PayPlans.

Trochę słów w temacie PayPlans

PayPlans to dobry przykład na to jak w kilku prostych ruchach jesteśmy w stanie wpłynąć na ilość oferowanych przez CMS funkcji, które dotychczas nie były dostępne, bądź mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Warto pamiętać, że dodatki (a wśród nich np. qlform bądź właśnie PayPlans) pozwalają na wyposażenie naszej strony internetowej w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod Joomli. Taki sposób, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności i uwadze pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego serwisu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co najważniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

W jaki sposób zaimplementować PayPlans do Joomli?

Powracając do PayPlans. Jeżeli czujecie obawę, że instalacja tego rozszerzenia Was przerośnie - spokojnie, nie ma obaw:). Implementacja - co możemy przeczytać na stronie twórcy PayPlans, sprowadza się w zasadzie do wczytania paczki instalacyjnej za sprawą standardowego instalatora, który domyślnie znajduje się w CMS Joomla!, a więc instalacja PayPlans niczym nie różni się od instalacji dodatku qlform lub JCH Optimize, czy też Article-Generator itp. Po wgraniu paczki z PayPlans komponent zostanie z automatu osadzony w naszym panelu zarządzania.

PS. Jeśli jesteście ciekawi na temat PayPlans, proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozszerzenia. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „PayPlans” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: www.google.com/search?q=PayPlans + Joomla

Bezpieczeństwo użytkowania PayPlans

Zapewne niektórzy z Was zastanawiają się nad tym czy komponent dla CMS Joomla! - PayPlans jest bezpieczny . Tutaj ważną sprawą jest zadbanie o jego aktualność. Najprostszym sposobem na aktualizację PayPlans będzie wykonanie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. W przypadku, gdy nie jesteśmy w stanie wykonać w/w aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję odszukamy na stronie dewelopera oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek PayPlans, qlform, JCH Optimize bądź Article-Generator rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, a przy tym również aktualność...Joomli

Jak ściągnąć PayPlans

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie PayPlans jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku PayPlans) :-) Strona extensions.joomla.org to strefa gdzie społeczeństwo Joomli nieustannie aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby rady zawarte w tym artykule były dla Was przydatne. Jeżeli jednak potrzebujesz pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - skontaktuj się z naszą firmą. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.