Każdy kto zajmuje się Joomla! i na innych CMS (Drupal, Wordpress, etc.) wie, iż rzeczywistym plusem owych programów nie jest CMS sam w sobie, lecz dodatkowo stworzone dla nich rozszerzenia . Jeżeli mówimy o CMS Joomla!, takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to podstawowy, ale najbardziej skomplikowany składnik do Joomli. Liczba wspomnianych pluginów dla CMS Joomla! mieści się w tysiącach. Warto pamiętać, iż społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią bez przerwy poszerza się i tworzy nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, komponentem dla CMS Joomla! jest JBolo! FaLang, czy Slideshow CK Także Wśród owych wtyczek znajdziemy komponent - Phoca Download.

Co nieco o Phoca Download

Rozszerzenie Phoca Download jest dobrym przykładem na to jak w niewielu działaniach otrzymać możliwość zwiększenia ilości oferowanych przez CMS Joomla usług, które dotychczas nie były dostępne, lub mieliśmy z nimi przelotną styczność. Warto przypomnieć, że dodatki ( spośród nich np. JBolo! bądź właśnie Phoca Download) pozwalają na zagospodarowanie naszej portalu internetowego w powyższe funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod Joomli. Takie podejście, przy zachowaniu ostrożności pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności portalu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co najistotniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Implementacja Phoca Download w CMS Joomla

Wracając do naszego komponentu. Jeżeli instalacja Phoca Download wzbudza w Was strach i czujecie, że może Was przeróść - "relax", nie ma obaw:). Instalacja - co przeczytamy w dokumentacji Phoca Download, co do zasady sprowadza się do wgrania paczki instalacyjnej poprzez standardowy instalator, który jest zlokalizowany w Joomla!, a co za tym idzie instalacja Phoca Download niczym nie różni się od instalacji dodatku JBolo! lub FaLang, czy też Slideshow CK itp. Po wgraniu paczki z Phoca Download rozszerzenie zostanie automatycznie osadzony w naszym panelu zarządzania.

PS. Jeśli jesteście zainteresowani na temat Phoca Download, proponujemy "zagłębić" się w witrynę dewelopera niniejszego rozszerzenia. Najłatwiej na nią trafić bezpośrednio wpisując frazę „Phoca Download” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczne korzystanie Phoca Download

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem aplikacji Phoca Download. W tym miejscu nadrzędną kwestią powinno być troska o jego aktualność. Najłatwiejszym sposobem na aktualizację Phoca Download będzie wykonanie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. Jeśli z jakichś względów nie możemy przeprowadzić w/w aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję odszukamy na stronie dewelopera oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Phoca Download, JBolo!, FaLang bądź Slideshow CK receptą na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, a przy tym również aktualność...Joomli

Pobieranie Phoca Download

Bezpiecznym i chyba najprostszym sposobem na pobranie każdego komponentu jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie znalezienie interesującego nas dodatku (czyli w tym wypadku Phoca Download) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! codziennie aktualizują oraz zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby rady na temat Phoca Download były dla Ciebie przydatne. Jeżeli jednak odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z instalacją lub konfiguracją witryny? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.