Każdy kto skupia się na CMS Joomla! oraz na innych CMS (Wordpress, Drupal, itp.) wie, że prawdziwym plusem tych systemów nie jest CMS sam w sobie, lecz dodatkowo napisane dla nich rozszerzenia. Jeżeli chodzi o Joomlę takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to kluczowy, jednakże najbardziej zaawansowany składnik CMS Joomla!. Ilość wspomnianych pluginów dla Joomli mieści się w tysiącach. Należy mieć w pamięci, że "community" tego Systemu Zarządzania Treścią bez przerwy poszerza się i tworzy nowe , kreatywne rozwiązania. Dla przykładu, rozszerzeniem dla CMS Joomla! jest Simple Image Holder OSE Membership™, czy Simple Picture Slideshow Również Wśród tych rozszerzeń znajdziemy komponent - Phoca Favicon.

Trochę zdań na temat Phoca Favicon

Phoca Favicon to dobry przykład na to jak w kilku zabiegach jesteśmy w stanie wpłynąć na grono oferowanych przez CMS Joomla usług jakie dotychczas nie do końca były dostępne, lub mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonym zakresie. Warto przypomnieć, że dodatki ( wśród nich np. Simple Image Holder bądź właśnie Phoca Favicon) pozwalają na urządzenie strony WWW w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod CMS Joomla!. Taki sposób, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności i uwadze pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności portalu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co istotne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Jak zainstalować Phoca Favicon w Joomla?

Wracając do naszego komponentu. Jeżeli instalacja Phoca Favicon wzbudza w Was strach i czujecie, że Was przerasta - wyluzujcie, nie ma się czego obawiać:). Instalacja - co przeczytamy w dokumentacji Phoca Favicon, sprowadza się co do zasady do wgrania paczki instalacyjnej poprzez standardowy instalator, który domyślnie jest zlokalizowany w Joomla!, a co za tym idzie instalacja Phoca Favicon niczym nie różni się od instalacji dodatku Simple Image Holder lub OSE Membership™, czy też Simple Picture Slideshow itp. Po wgraniu paczki z Phoca Favicon komponent zostanie z automatu umiejscowiony w naszym panelu zarządzania.

PS. Jeśli ciekawią Was szczegóły na temat Phoca Favicon, proponujemy Wam "zagłębić" się w home page autora niniejszego rozwiązania. Najłatwiej jest ją wyszukać wpisując frazę „Phoca Favicon” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczeństwo użytkowania Phoca Favicon

Możliwe, że zastanawiasz się nad bezpieczeństwem aplikacji Phoca Favicon. W tym miejscu ważną sprawą zdaje się być dbanie o jego aktualność. Bezproblemowym sposobem aktualizacji Phoca Favicon będzie wykonanie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. W przypadku, gdy nie jesteśmy w stanie wykonać w/w aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję odnajdziemy na stronie twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek Phoca Favicon, Simple Image Holder, OSE Membership™ bądź Simple Picture Slideshow rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, ale również aktualność...Joomli

Z jakiej strony pobrać Phoca Favicon

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie Phoca Favicon jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i odnalezienie interesującego nas dodatku (czyli w tym wypadku Phoca Favicon) :-) Strona extensions.joomla.org to obszar gdzie społeczeństwo Joomla! codziennie aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby porady zawarte w tym artykule były dla Was przydatne. Jeśli jednak chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie „czarną magią” - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Masz problem z instalacją lub konfiguracją strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.