Każdy kto obchodzi się z Joomla! lub na innych CMS (Drupal, Wordpress, etc.) wie, że największą mocną stroną takich systemów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz dodatkowo przygotowane dla nich dodatki . Jeżeli mówimy o CMS Joomla!, takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponent to kluczowy, ale najbardziej zaawansowany składnik do CMS Joomla!. Liczba wspomnianych dodatków dla Joomla! zawiera się w tysiącach. Warto mieć w pamięci, że społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią ciągle się powiększa i opracowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem dla CMS Joomla! jest Simple Pop-Up Attachments, czy ampz Również Wśród owych pluginów jesteśmy w stanie znaleźć komponent - Phoca Gallery.

Co nieco o Phoca Gallery

Phoca Gallery to dobry przykład na to jak w niewielu posunięciach otrzymać możliwość powiększenia ilości oferowanych przez CMS Joomla usług, które dotychczas nie do końca były dostępne, albo mieliśmy z nimi styczność w okrojonym zakresie. Warto pamiętać, że dodatki (a wśród nich np. Simple Pop-Up bądź właśnie Phoca Gallery) pozwalają na urządzenie naszej strony internetowej w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod CMS Joomla!. Takie rozwiązanie, przy zachowaniu ostrożności i uwadze pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności naszego portalu w miarę bezpieczny sposób, a co najważniejsze - bez wiedzy dotyczącej programowania.

Procedura instalacji Phoca Gallery

Wracając do rozszerzenia Phoca Gallery. Jeżeli macie obawę, że instalacja pluginu może Was przeróść - "relax", bez obaw:). Instalacja - co przeczytamy na stronie twórcy Phoca Gallery, sprowadza się w zasadzie do wczytania paczki instalacyjnej poprzez standardowy instalator, który modelowo znajduje się w Joomla!, a więc instalacja Phoca Gallery niczym nie różni się od instalacji dodatku Simple Pop-Up lub Attachments, czy też ampz itp. Po wgraniu paczki z Phoca Gallery komponent zostanie automatycznie załadowany do naszego panelu zarządzania Joomla!.

PS. Jeśli ciekawią Was szczegóły na temat Phoca Gallery, proponujemy "zagłębić" się w stronę dewelopera niniejszego rozwiązania. Najprościej jest ją wyszukać wpisując frazę „Phoca Gallery” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczne użytkowanie Phoca Gallery

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem Phoca Gallery. W tym miejscu nadrzędną sprawą powinno być zadbanie o jego aktualność. Bezproblemowym sposobem na aktualizację Phoca Gallery to przeprowadzenie "update" z poziomu panelu adm. CMS. W sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie wykonać w/w aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najnowszą wersję znajdziemy na stronie twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Phoca Gallery, Simple Pop-Up, Attachments bądź ampz receptą na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Skąd pobrać Phoca Gallery

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego dodatku jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Phoca Gallery) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce, w którym community Joomli bez przerwy aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Liczymy, że powyższe sugestie na temat Phoca Gallery będą dla Ciebie przydatne. Jeśli mimo to potrzebujesz pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie „czarną magią” - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację strony? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.