Ten kto zajmuje się Joomla lub na innych CMS (Wordpress, Drupal, itp.) wie, że prawdziwą mocną stroną owych programów nie jest CMS sam w sobie, lecz specjalnie opracowane dla nich rozszerzenia. Jeżeli chodzi o CMS Joomla! takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponenty to bazowe, ale najbardziej skomplikowane częsci CMS Joomla!. Zbiór wspomnianych rozszerzeń dla Joomla! zawiera się w tysiącach. Należy mieć w pamięci, że wspólnota tego CMS bez przerwy się powiększa i przygotowywuje nowe i kreatywne rozwiązania. Dla przykładu, komponentem dla Joomla jest BlastChat Jumi, czy ARI Ext Menu Także Wśród tychże pluginów odnajdziemy komponent - Phoca Guestbook.

Co nieco o Phoca Guestbook

Phoca Guestbook jest dobrym przykładem na to jak w kilku prostych posunięciach jesteśmy w stanie zwiększyć liczbę oferowanych przez CMS usług jakie przedtem nie były dostępne, albo mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonej płaszczyźnie. Warto mieć na uwadze, że dodatki ( spośród nich np. BlastChat bądź właśnie Phoca Guestbook) pozwalają na urządzenie naszej witryny internetowej w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby wpływania na podstawowy kod źródłowy CMS Joomla!. Taki sposób, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności i uwadze pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego portalu w miarę bezpieczny sposób, a co istotne - bez wiedzy na temat programowania.

Jak zainstalować Phoca Guestbook w Joomla?

Powracając do Phoca Guestbook. Jeżeli w jakiś sposób obawiacie się, że instalacja pluginu może Was przeróść - spokojnie, nie ma się czego obawiać:). Instalacja - co możemy przeczytać w dokumentacji Phoca Guestbook, co do zasady sprowadza się do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator, który domyślnie jest zlokalizowany w Joomla!, a co z tego wynika instalacja Phoca Guestbook niczym nie różni się od instalacji dodatku BlastChat lub Jumi, czy też ARI Ext Menu itp. Po wgraniu paczki z rozszerzeniem Phoca Guestbook komponent zostanie samoczynnie dodany do naszego panelu zarządzania Joomla!.

PS. Jeżeli macie ochotę poznać więcej szczegółów na temat Phoca Guestbook, proponujemy "zagłębić" się w home page twórcy tego rozwiązania. Najprościej jest ją znaleźć wpisując frazę „Phoca Guestbook” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczeństwo używania rozszerzenia Phoca Guestbook

Możliwe, że zastanawiasz się nad tym czy komponent - Phoca Guestbook jest bezpieczny . Tutaj przewodnią sprawą powinno być troska o jego aktualność. Łatwym sposobem na aktualizację Phoca Guestbook będzie wykonanie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. W sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie przeprowadzić w/w aktualizacji poprzez panel administracyjny, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najnowszą wersję odszukamy na stronie twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek Phoca Guestbook, BlastChat, Jumi bądź ARI Ext Menu receptą na bezpieczeństwo jest aktualność wtyczki, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Pobieranie Phoca Guestbook

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego dodatku jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Phoca Guestbook) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem, w którym community Joomli bez przerwy aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby sugestie zawarte w tym artykule były dla Ciebie przydatne. Jeśli jednak chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie „czarną magią” - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.