Ten kto jest pasjonatem Joomla albo na innych CMS (Wordpress, Drupal, etc.) wie, że realnym plusem takich systemów nie jest CMS sam w sobie, a specjalnie utworzone dla nich dodatki . Dla CMS Joomla! takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to podstawowy, jednakże najbardziej skomplikowany składnik do CMS Joomla!. Grono wspomnianych dodatków dla Joomli mieści się w tysiącach. Warto mieć w pamięci, że wspólnota tego Systemu Zarządzania Treścią nieustannie się powiększa i przygotowywuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Posługując się przykładem: komponentem dla CMS Joomla! jest EDocman JCE, czy ampz Również Wśród tychże dodatków możemy wyszukać komponent - Phoca Maps.

Co nieco o Phoca Maps

Phoca Maps to świetny przykład na to jak w niewielu prostych zabiegach dostać możliwość powiększenia liczby oferowanych przez CMS Joomla zastosowań jakie przedtem nie do końca były dostępne, lub mieliśmy z nimi kontakt w okrojonym zakresie. Warto przypomnieć, że dodatki ( wśród nich np. EDocman bądź właśnie Phoca Maps) pozwalają na urządzenie portalu internetowego w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod źródłowy CMS Joomla!. Taki sposób, przy zachowaniu należytej ostrożności i uwadze pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności naszego portalu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co najważniejsze - bez wiedzy na temat programowania.

Implementacja Phoca Maps w Joomla

Wracając do naszego komponentu. Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu może Was przeróść - wyluzujcie, nie ma się czego obawiać:). Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Phoca Maps, sprowadza się co do zasady do załadowania paczki instalacyjnej za sprawą zwykłego instalatora, który normalnie ma lokalizację w Joomla!, a więc instalacja Phoca Maps niczym nie różni się od instalacji dodatku EDocman lub JCE, czy też ampz itp. Po wgraniu paczki z Phoca Maps rozszerzenie zostanie samoistnie osadzony w naszym panelu zarządzania.

PS. Jeśli macie ochotę poznać więcej szczegółów na temat Phoca Maps, proponujemy "zagłębić" się w stronę twórcy tego rozszerzenia. Najłatwiej na nią trafić wpisując frazę „Phoca Maps” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: www.google.com/search?q=Phoca Maps + Joomla

Bezpieczne korzystanie komponentu Phoca Maps

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem Phoca Maps. Tutaj najistotniejszą sprawą powinno być troska o jego aktualność. Najłatwiejszym sposobem na aktualizację Phoca Maps będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. W przypadku, gdy nie możemy wykonać aktualizacji poprzez panel administracyjny, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najnowszą wersję odszukamy na stronie twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Phoca Maps, EDocman, JCE bądź ampz rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, a przy tym również aktualność...Joomli

Pobieranie Phoca Maps

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego komponentu jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Phoca Maps) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem, w którym społeczeństwo Joomli bez przerwy aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Liczymy na to, że przekazane przez nas sugestie na temat Phoca Maps będą dla Ciebie przydatne. Jeśli jednak potrzebujesz pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie „czarną magią” - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z instalacją lub konfiguracją witryny? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.