Ten kto zajmuje się Joomla! lub na innych CMS (Drupal, Wordpress, etc.) wie, iż rzeczywistym plusem tych systemów nie jest CMS sam w sobie, lecz specjalnie przygotowane dla nich aplikacje. Jeżeli mówimy o CMS Joomla!, takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponenty to zasadnicze, ale przy tym najbardziej złożone segmenty Joomli. Liczba wspomnianych pluginów dla Joomli mieści się w tysiącach. Należy mieć w pamięci, iż społeczność tego CMS nieustannie się powiększa i przygotowywuje nowe i kreatywne rozwiązania. Dla przykładu, rozszerzeniem dla Joomla jest JBolo! Breezing Forms, czy FW Gallery Także Wśród tychże programów znajdziemy komponent - Proforms.

Co nieco o Proforms

Rozszerzenie Proforms to świetny wzór na to jak w paru ruchach jesteśmy w stanie powiększyć grono oferowanych przez CMS Joomla zastosowań jakie dotychczas nie do końca były dostępne, lub mieliśmy z nimi styczność w okrojonym zakresie. Warto przypomnieć, że dodatki ( wśród nich np. JBolo! bądź właśnie Proforms) pozwalają na urządzenie strony WWW w powyższe funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod źródłowy Joomli. Taki sposób, przy zachowaniu ostrożności pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności naszego serwisu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co najważniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Implementacja Proforms w CMS Joomla

Wracając do rozszerzenia Proforms. Jeżeli macie obawę, że instalacja rozszerzenia Was przerośnie - uspokajamy, nie ma obaw:). Instalacja - co przeczytamy w dokumentacji Proforms, co do zasady sprowadza się do wgrania paczki instalacyjnej poprzez standardowy instalator, który ma lokalizację w CMS Joomla!, a co za tym idzie instalacja Proforms niczym nie różni się od instalacji dodatku JBolo! lub Breezing Forms, czy też FW Gallery itp. Po instalacji paczki z komponentem Proforms rozszerzenie zostanie z automatu dodany do naszego panelu zarządzania Joomla!.

PS jeżeli chcecie poznać więcej szczegółów na temat Proforms, proponujemy Wam "zagłębić" się w witrynę twórcy niniejszego rozwiązania. Najłatwiej jest ją znaleźć bezpośrednio wpisując frazę „Proforms” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: www.google.com/search?q=Proforms + Joomla

Bezpieczne korzystanie komponentu Proforms

Możliwe, że zastanawiasz się nad tym czy komponent dla CMS Joomla! - Proforms jest bezpieczny . W tym miejscu najistotniejszą sprawą zdaje się być troska o jego aktualność. Łatwym sposobem aktualizacji Proforms to przeprowadzenie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. Jeżeli z jakichś względów nie jesteśmy w stanie przeprowadzić wyżej wymienionej aktualizacji poprzez panel administracyjny, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najnowszą wersję odnajdziemy na stronie producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Proforms, JBolo!, Breezing Forms bądź FW Gallery rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, a przy tym również aktualność...Joomli

Pobieranie Proforms

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie Proforms jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odnalezienie interesującego nas dodatku (czyli w tym wypadku Proforms) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem gdzie community Joomli bez ustanku aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby sugestie zawarte w tej publikacji były dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z konfiguracją lub instalacją strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.