Ten kto pasjonuje się CMS Joomla! oraz na innych CMS (Wordpress, Drupal, itd.) wie, że prawdziwym plusem systemów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, a specjalnie dedykowane dla nich rozszerzenia . Jeżeli mówimy o CMS Joomla!, takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to fundamentalne, ale najbardziej złożone cząstki Joomla. Grono wspomnianych rozszerzeń dla Joomla! zawiera się w tysiącach. Warto mieć w pamięci, że społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią bez przerwy rośnie i opracowuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Na przykład rozszerzeniem dla Joomla jest JUX Mega Menu ExtraWatch, czy Engage Box Także Wśród tychże wtyczek jesteśmy w stanie znaleźć komponent - Projectknife.

Nieco słów o Projectknife

Rozszerzenie Projectknife jest dobrym przykładem na to jak w kilku prostych zabiegach jesteśmy w stanie wpłynąć na grono oferowanych przez CMS Joomla funkcji, które dotąd nie do końca były dostępne, albo mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonym zakresie. Warto przypomnieć, że dodatki ( spośród nich np. JUX Mega Menu bądź właśnie Projectknife) pozwalają na zagospodarowanie strony WWW w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod źródłowy Joomla. Takie podejście, przy zachowaniu ostrożności pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością serwisu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co najistotniejsze - bez umiejętności programowania.

W jaki sposób zaimplementować Projectknife w Joomli?

Powracając do naszego komponentu. Jeżeli instalacja Projectknife wzbudza w Was strach i czujecie, że może Was przeróść - "relax", nie ma obaw:). Instalacja - co przeczytamy na witrynie twórcy Projectknife, co do zasady sprowadza się do załadowania paczki instalacyjnej poprzez standardowy instalator, który typowo ma lokalizację w Joomla!, a więc instalacja Projectknife niczym nie różni się od instalacji dodatku JUX Mega Menu lub ExtraWatch, czy też Engage Box itp. Po wgraniu paczki z rozszerzeniem Projectknife komponent zostanie automatycznie dodany do panelu zarządzania Joomla!.

PS jeśli chcecie poznać więcej interesujących detali na temat Projectknife, proponujemy "zagłębić" się w stronę twórcy tego rozszerzenia. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Projectknife” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczeństwo korzystania Projectknife

Możliwe, że zastanawiasz się nad bezpieczeństwem rozszerzenia Projectknife. Tutaj ważną kwestią zdaje się być dbanie o jego aktualność. Prostym sposobem na aktualizację Projectknife będzie wykonanie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. W przypadku, gdy nie jesteśmy w stanie wykonać w/w aktualizacji poprzez panel administracyjny, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najnowszą wersję odszukamy na stronie twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek Projectknife, JUX Mega Menu, ExtraWatch bądź Engage Box receptą na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, ale również aktualność...Joomli

Jak ściągnąć Projectknife

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego dodatku jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odszukanie interesującego nas pluginu (czyli w tym wypadku Projectknife) :-) extensions.joomla.org jest miejscem gdzie populacja Joomli bez ustanku aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby wskazówki na temat Projectknife były dla Ciebie przydatne. Jeśli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie „czarną magią” - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.