Ten kto jest pasjonatem Joomla! i na innych CMS (Wordpress, Drupal, etc.) wie, iż rzeczywistą zaletą systemów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, a dodatkowo stworzone dla nich rozszerzenia. Jeżeli mówimy o Joomla!, takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to elementarne, ale najbardziej złożone ogniwa CMS Joomla!. Ilość wspomnianych pluginów dla Joomli mieści się w tysiącach. Należy mieć w pamięci, iż "community" tego CMS systematycznie rośnie i pisze nowe , kreatywne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem dla CMS Joomla! jest Include Component Phoca Gallery, czy Slideshow CK Również Wśród tychże dodatków jesteśmy w stanie wyszukać komponent - qlform.

Co nieco o qlform

qlform to świetny przykład na to jak w paru zabiegach otrzymać możliwość zwiększenia grona oferowanych przez CMS funkcji, które przedtem nie były dostępne, bądź mieliśmy z nimi przelotną relację. Warto mieć na uwadze, że dodatki ( spośród nich np. Include Component bądź właśnie qlform) pozwalają na wyposażenie naszej strony WWW w powyższe funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod CMS Joomla!. Takie podejście, przy zachowaniu należytej ostrożności pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością portalu w miarę bezpieczny sposób, a co najważniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Implementacja qlform w CMS Joomla

Jeżeli instalacja qlform wzbudza w Was strach i czujecie, że Was przerasta - uspokajamy, nie ma się czego obawiać:). Implementacja - co przeczytamy w dokumentacji qlform, sprowadza się w zasadzie do załadowania paczki instalacyjnej za sprawą standardowego instalatora, który normalnie ma lokalizację w Joomla!, czyli instalacja qlform niczym nie różni się od instalacji dodatku Include Component lub Phoca Gallery, czy też Slideshow CK itp. Po instalacji paczki z qlform rozszerzenie zostanie samodzielnie osadzony w panelu zarządzania.

PS. Jeśli chcecie poznać więcej szczegółów na temat qlform, proponujemy Wam "zagłębić" się w witrynę dewelopera niniejszego rozwiązania. Najprościej na nią trafić bezpośrednio wpisując frazę „qlform” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczne stosowanie rozszerzenia qlform

Możliwe, iż zastanawiasz się czy komponent - qlform jest bezpieczny . W tym miejscu kardynalną sprawą powinno być dbanie o jego aktualność. Bezproblemowym sposobem na aktualizację qlform będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. Jeśli z jakichś względów nie jesteśmy w stanie wykonać wyżej wymienionej aktualizacji poprzez panel administracyjny, to pamiętajmy, że prawie zawsze najnowszą wersję odnajdziemy na stronie twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek qlform, Include Component, Phoca Gallery bądź Slideshow CK rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Jak ściągnąć qlform

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego dodatku jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku qlform) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem gdzie community Joomli nieustannie aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Liczymy, że powyższe porady na temat qlform będą dla Ciebie przydatne. Jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - napisz lub zadzwoń. Przedstawimy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację witryny? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.