Każdy kto obchodzi się z Joomla! czy na innych CMS (Drupal, Wordpress, itp.) wie, że prawdziwym plusem programów nie jest CMS sam w sobie, a dodatkowo stworzone dla nich aplikacje. Jeżeli chodzi o CMS Joomla! takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponent to kluczowy, ale najbardziej złożony składnik do Joomli. Liczba wspomnianych rozszerzeń dla CMS Joomla! zawiera się w tysiącach. Należy mieć w pamięci, że społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią bez przerwy wzrasta i tworzy nowe , kreatywne rozwiązania. Przykładowym komponentem dla CMS Joomla! jest RuposTel One Page Checkout for VirtueMart ExtraWatch, czy Vik Booking Również Wśród tychże wtyczek znajdziemy komponent - Quiz Deluxe.

Garść słów o Quiz Deluxe

Rozszerzenie Quiz Deluxe to świetny wzór na to jak w kilku prostych posunięciach jesteśmy w stanie powiększyć liczbę oferowanych przez CMS usług, które dotychczas nie do końca były dostępne, bądź mieliśmy z nimi przelotną styczność. Warto mieć na uwadze, że dodatki (a spośród nich np. RuposTel One Page Checkout for VirtueMart bądź właśnie Quiz Deluxe) pozwalają na wyposażenie portalu internetowego w powyższe funkcje i treści bez potrzeby wpływania na podstawowy kod Joomli. Taki sposób, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności i uwadze pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności portalu w miarę bezpieczny sposób, a co najistotniejsze - bez znajomości zasad programowania.

W jaki sposób zainstalować Quiz Deluxe do CMS Joomla?

Wracając do rozszerzenia Quiz Deluxe. Jeżeli instalacja opisywanego komponentu wzbudza w Was strach i czujecie, że Was przerasta - spokojnie, bez obaw:). Implementacja - co przeczytamy w dokumentacji Quiz Deluxe, sprowadza się co do zasady do wczytania paczki instalacyjnej za sprawą zwykłego instalatora, który typowo jest zlokalizowany w CMS Joomla!, a co z tego wynika instalacja Quiz Deluxe niczym nie różni się od instalacji dodatku RuposTel One Page Checkout for VirtueMart lub ExtraWatch, czy też Vik Booking itp. Po wgraniu paczki z rozszerzeniem Quiz Deluxe komponent zostanie samodzielnie załadowany do panelu zarządzania Joomla!.

PS jeśli macie ochotę poznać więcej szczegółów na temat Quiz Deluxe, proponujemy "zagłębić" się w home page twórcy niniejszego rozwiązania. Najprościej jest ją znaleźć bezpośrednio wpisując frazę „Quiz Deluxe” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczeństwo użytkowania Quiz Deluxe

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem rozszerzenia Quiz Deluxe. Tutaj ważną kwestią jest dbanie o jego aktualność. Najłatwiejszym sposobem aktualizacji Quiz Deluxe to wykonanie "update" z poziomu panelu adm. CMS. Jeżeli nie jesteśmy w stanie wykonać aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to pamiętajmy, że prawie zawsze najnowszą wersję odnajdziemy na stronie producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek Quiz Deluxe, RuposTel One Page Checkout for VirtueMart, ExtraWatch bądź Vik Booking receptą na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, a przy tym również aktualność...Joomli

Skąd pobrać Quiz Deluxe

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie Quiz Deluxe jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności odnalezienie interesującego nas dodatku (czyli w tym wypadku Quiz Deluxe) :-) extensions.joomla.org to miejsce, w którym społeczeństwo Joomla! codziennie aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zalecenia na temat Quiz Deluxe były dla Ciebie przydatne. Jeżeli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.