Ten kto wykorzystuje Joomla albo innego CMS (Drupal, Wordpress, etc.) wie, iż rzeczywistą mocną stroną tych programów nie jest CMS sam w sobie, a dodatkowo napisane dla nich rozszerzenia. Jeżeli mówimy o Joomla!, takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to fundamentalne, jednakże najbardziej złożone częsci Joomla. Ilość wspomnianych dodatków dla CMS Joomla! zawiera się w tysiącach. Warto pamiętać, iż społeczność tego CMS ciągle poszerza się i tworzy nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, rozszerzeniem dla Joomla jest HDVideoShare OSE Membership™, czy DPCalendar Również Wśród owych programów znajdziemy komponent - Rapid Contact.

Trochę zdań o Rapid Contact

Rozszerzenie Rapid Contact jest dobrym przykładem na to jak w niewielu prostych posunięciach jesteśmy w stanie zwiększyć ilość oferowanych przez CMS usług jakie przedtem nie były dostępne, bądź mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Warto mieć na uwadze, że dodatki (a wśród nich np. HDVideoShare bądź właśnie Rapid Contact) pozwalają na urządzenie naszej strony WWW w powyższe funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod źródłowy Joomla. Taki sposób, przy zachowaniu należytej ostrożności pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności naszego serwisu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co najważniejsze - bez znajomości zasad programowania.

W jaki sposób zainstalować Rapid Contact w CMS Joomla?

Wracając do naszego komponentu. Jeżeli czujecie strach, że instalacja dodatku może Was przeróść - spokojnie, nie ma obaw:). Implementacja - co możemy przeczytać w dokumentacji Rapid Contact, praktycznie sprowadza się do wczytania paczki instalacyjnej za sprawą standardowego instalatora, który domyślnie jest zlokalizowany w CMS Joomla!, a więc instalacja Rapid Contact niczym nie różni się od instalacji dodatku HDVideoShare lub OSE Membership™, czy też DPCalendar itp. Po instalacji paczki z komponentem Rapid Contact komponent zostanie samoistnie dodany do naszego panelu zarządzania Joomla!.

PS. Jeśli jesteście ciekawi na temat Rapid Contact, proponujemy "zagłębić" się w home page twórcy niniejszego rozszerzenia. Najłatwiej na nią trafić bezpośrednio wpisując frazę „Rapid Contact” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: www.google.com/search?q=Rapid Contact + Joomla

Bezpieczeństwo korzystania komponentu Rapid Contact

Możliwe, że zastanawiasz się nad tym czy komponent dla CMS Joomla! - Rapid Contact jest bezpieczny . W tym miejscu nadrzędną kwestią zdaje się być dbanie o jego aktualność. Bezproblemowym sposobem aktualizacji Rapid Contact będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. W sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie wykonać wyżej wymienionej aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję odszukamy na stronie autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek Rapid Contact, HDVideoShare, OSE Membership™ bądź DPCalendar receptą na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Jak pobrać Rapid Contact

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie każdego rozszerzenia jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno wyszukanie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym wypadku Rapid Contact) :-) Strona extensions.joomla.org to strefa gdzie społeczeństwo Joomli nieustannie aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby wskazówki zawarte w tym artykule były dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie „czarną magią” - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Masz problemy z konfiguracją lub instalacją witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.