Każdy kto interesuje się Joomla albo na innych CMS (Wordpress, Drupal, itd.) wie, że prawdziwym plusem systemów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, a specjalnie stworzone dla nich dodatki. Jeżeli mówimy o Joomla!, takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to podstawowe, i najbardziej skomplikowane składowe Joomli. Grono wspomnianych pluginów dla Joomli mieści się w tysiącach. Należy mieć na uwadze, że wspólnota tego CMS stale poszerza się i wymyśla nowe i kreatywne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem dla CMS Joomla! jest BlastChat Jumi, czy Page Peel Banner Również Wśród owych rozszerzeń odnajdziemy komponent - RealEstateManager.

Co nieco o RealEstateManager

Rozszerzenie RealEstateManager jest dobrym przykładem na to jak w paru ruchach możemy zwiększyć ilość oferowanych przez CMS Joomla usług jakie dotychczas nie były dostępne, albo mieliśmy z nimi przelotną styczność. Warto mieć na uwadze, że dodatki (a spośród nich np. BlastChat bądź właśnie RealEstateManager) pozwalają na urządzenie naszej strony WWW w powyższe funkcje i treści bez potrzeby wpływania na podstawowy kod Joomli. Taki sposób, przy zachowaniu należytej ostrożności pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności portalu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co najważniejsze - bez wiedzy dotyczącej programowania.

Implementacja RealEstateManager w Joomla

Jeżeli czujecie strach, że instalacja opisywanego dodatku Was przerośnie - spokojnie, nie ma obaw:). Implementacja - co możemy przeczytać na witrynie twórcy RealEstateManager, sprowadza się co do zasady do wgrania paczki instalacyjnej poprzez standardowy instalator, który modelowo jest zlokalizowany w CMS Joomla!, a co z tego wynika instalacja RealEstateManager niczym nie różni się od instalacji dodatku BlastChat lub Jumi, czy też Page Peel Banner itp. Po wgraniu paczki z rozszerzeniem RealEstateManager komponent zostanie samoistnie umiejscowiony w panelu zarządzania.

PS jeżeli macie ochotę poznać więcej szczegółów na temat RealEstateManager, proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozszerzenia. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „RealEstateManager” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczne korzystanie rozszerzenia RealEstateManager

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem rozszerzenia RealEstateManager. Tutaj nadrzędną sprawą jest dbanie o jego aktualność. Najprostszym sposobem aktualizacji RealEstateManager będzie wykonanie "update" z poziomu panelu adm. CMS. W sytuacji, gdy nie możemy wykonać w/w aktualizacji poprzez panel administracyjny, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najnowszą wersję odszukamy na stronie producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie RealEstateManager, BlastChat, Jumi bądź Page Peel Banner receptą na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, a przy tym również aktualność...Joomli

Pobieranie RealEstateManager

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego dodatku jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku RealEstateManager) :-) Strona extensions.joomla.org to strefa gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez ustanku aktualizują oraz dodają nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby wskazówki zawarte w tym artykule były dla Ciebie przydatne. Jeśli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Masz problem z instalacją lub konfiguracją witryny? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.