Każdy kto wykorzystuje Joomla! albo innego CMS (Wordpress, Drupal, itp.) wie, iż prawdziwą zaletą owych programów nie jest CMS sam w sobie, a specjalnie przygotowane dla nich aplikacje. Jeżeli chodzi o CMS Joomla! takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponenty to zasadnicze, ale najbardziej złożone segmenty Joomli. Grono wspomnianych dodatków dla Joomli zawiera się w tysiącach. Warto mieć w pamięci, iż społeczność tego CMS bez przerwy rośnie i pisze nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem dla CMS Joomla! jest EFSEO - Easy Frontend SEO Simple Image Gallery, czy Universal AJAX Live Search Również Wśród owych dodatków znajdziemy komponent - ReDJ.

Czas na kilka słów o ReDJ

ReDJ jest ciekawym przykładem na to jak w paru krokach dostać możliwość powiększenia grona oferowanych przez CMS Joomla zastosowań, które dotychczas nie były dostępne, bądź mieliśmy z nimi kontakt w okrojonej płaszczyźnie. Warto przypomnieć, że dodatki (a spośród nich np. EFSEO - Easy Frontend SEO bądź właśnie ReDJ) pozwalają na urządzenie strony internetowej w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod źródłowy Joomli. Takie rozwiązanie, przy zachowaniu ostrożności i uwadze pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności naszego serwisu w miarę bezpieczny sposób, a co najistotniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Instalacja ReDJ w CMS Joomla

Jeżeli macie obawę, że instalacja komponentu Was przerośnie - "relax", nie ma obaw:). Instalacja - co możemy przeczytać na witrynie twórcy ReDJ, sprowadza się w zasadzie do wczytania paczki instalacyjnej poprzez standardowy instalator, który typowo ma lokalizację w Joomla!, a co z tego wynika instalacja ReDJ niczym nie różni się od instalacji dodatku EFSEO - Easy Frontend SEO lub Simple Image Gallery, czy też Universal AJAX Live Search itp. Po wgraniu paczki z komponentem ReDJ komponent zostanie automatycznie załadowany do naszego panelu zarządzania Joomla!.

PS. Jeśli jesteście ciekawi na temat ReDJ, proponujemy Wam "zagłębić" się w home page twórcy tego rozwiązania. Najłatwiej jest ją wyszukać bezpośrednio wpisując frazę „ReDJ” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: www.google.com/search?q=ReDJ + Joomla

Bezpieczne użytkowanie ReDJ

Pewnie niektórzy z Was zastanawiają się nad tym czy komponent - ReDJ jest bezpieczny . Tutaj istotną kwestią powinno być dbanie o jego aktualność. Najłatwiejszym sposobem na aktualizację ReDJ będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. W sytuacji, gdy nie możemy przeprowadzić aktualizacji poprzez panel administracyjny, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję odszukamy na stronie twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie ReDJ, EFSEO - Easy Frontend SEO, Simple Image Gallery bądź Universal AJAX Live Search rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność wtyczki, a przy tym również aktualność...Joomli

Z jakiej strony pobrać ReDJ

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego dodatku jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku ReDJ) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem, w którym społeczność Joomli nieustannie aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Mamy nadzieję, że powyższe podpowiedzi na temat ReDJ będą dla Ciebie przydatne. Jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.