Każdy kto interesuje się Joomla! i na innych CMS (Drupal, Wordpress, itp.) wie, iż rzeczywistą zaletą owych systemów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz dodatkowo napisane dla nich programy . Jeżeli chodzi o CMS Joomla! takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to elementarny, jednakowoż najbardziej złożony składnik Joomla. Ilość wspomnianych rozszerzeń dla Joomla! zawiera się w tysiącach. Warto pamiętać, iż "community" tego CMS systematycznie wzrasta i tworzy nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, rozszerzeniem dla Joomla jest HDVideoShare Ignite Gallery, czy Slideshow CK Również Wśród tych wtyczek możemy wyszukać komponent - ReReplacer.

Kilka słów o ReReplacer

Rozszerzenie ReReplacer jest ciekawym przykładem na to jak w niewielu prostych działaniach dostać możliwość zwiększenia grona oferowanych przez CMS Joomla usług jakie dotychczas nie do końca były dostępne, bądź mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonej płaszczyźnie. Warto mieć na uwadze, że dodatki (a wśród nich np. HDVideoShare bądź właśnie ReReplacer) pozwalają na wyposażenie naszej portalu internetowego w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod źródłowy Joomla. Taki sposób, przy zachowaniu ostrożności i uwadze pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności naszego serwisu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co istotne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

W jaki sposób zainstalować ReReplacer w CMS Joomla?

Jeżeli instalacja ReReplacer wzbudza w Was obawę i czujecie, że może Was przeróść - spokojnie, nie ma obaw:). Implementacja - co możemy przeczytać na stronie twórcy ReReplacer, sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator, który domyślnie jest zlokalizowany w CMS Joomla!, a co z tego wynika instalacja ReReplacer niczym nie różni się od instalacji dodatku HDVideoShare lub Ignite Gallery, czy też Slideshow CK itp. Po instalacji paczki z ReReplacer komponent zostanie z automatu umiejscowiony w naszym panelu zarządzania.

PS jeżeli ciekawią Was szczegóły na temat ReReplacer, proponujemy Wam "zagłębić" się w stronę twórcy niniejszego rozszerzenia. Najłatwiej na nią trafić wpisując frazę „ReReplacer” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: www.google.com/search?q=ReReplacer + Joomla

Bezpieczeństwo używania komponentu ReReplacer

Możliwe, iż zastanawiasz się nad bezpieczeństwem aplikacji ReReplacer. Tutaj kardynalną sprawą powinno być dbanie o jego aktualność. Najprostszym sposobem aktualizacji ReReplacer będzie wykonanie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. W przypadku, gdy nie jesteśmy w stanie wykonać wyżej wymienionej aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to pamiętajmy, że prawie zawsze najnowszą wersję odnajdziemy na stronie dewelopera oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek ReReplacer, HDVideoShare, Ignite Gallery bądź Slideshow CK receptą na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, ale również aktualność...Joomli

Skąd pobrać ReReplacer

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie ReReplacer jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie znalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku ReReplacer) :-) Strona extensions.joomla.org to obszar gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! bez przerwy aktualizują i zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Liczymy na to, że przekazane przez nas sugestie na temat ReReplacer będą dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Masz problem z instalacją lub konfiguracją witryny? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.