Ten kto pasjonuje się Joomla! albo na innych CMS (Drupal, Wordpress, itp.) wie, że największą cechą charakterystyczną programów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz specjalnie dedykowane dla nich dodatki . Jeżeli mówimy o CMS Joomla!, takimi rozszerzeniami są Komponenty (po ang. components). Komponenty to bazowe, jednakowoż najbardziej skomplikowane segmenty CMS Joomla!. Liczba wspomnianych dodatków dla CMS Joomla! zawiera się w tysiącach. Warto pamiętać, że społeczność tego CMS ciągle się powiększa i przygotowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym komponentem dla CMS Joomla! jest JS Social Slider Advanced Module Manager, czy DisplayNews by BK Również Wśród tych wtyczek możemy wyszukać komponent - Responsivizer.

Co nieco o Responsivizer

Rozszerzenie Responsivizer to dobry wzór na to jak w paru zabiegach jesteśmy w stanie powiększyć grono oferowanych przez CMS usług, które dotąd nie były dostępne, bądź mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonym zakresie. Warto przypomnieć, że dodatki ( spośród nich np. JS Social Slider bądź właśnie Responsivizer) pozwalają na wyposażenie naszej portalu internetowego w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod źródłowy CMS Joomla!. Takie podejście, przy zachowaniu ostrożności pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością serwisu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co istotne - bez znajomości zasad programowania.

Procedura instalacji Responsivizer

Jeżeli instalacja Responsivizer wzbudza w Was strach i czujecie, że Was przerasta - "relax", nie ma obaw:). Instalacja - co możemy przeczytać na witrynie twórcy Responsivizer, sprowadza się w zasadzie do wczytania paczki instalacyjnej poprzez standardowy instalator, który ma lokalizację w CMS Joomla!, a co z tego wynika instalacja Responsivizer niczym nie różni się od instalacji dodatku JS Social Slider lub Advanced Module Manager, czy też DisplayNews by BK itp. Po instalacji paczki z Responsivizer rozszerzenie zostanie automatycznie umiejscowiony w naszym panelu zarządzania.

PS. Jeśli chcecie poznać więcej interesujących detali na temat Responsivizer, proponujemy "zagłębić" się w home page producenta tego rozwiązania. Najłatwiej na nią trafić wpisując frazę „Responsivizer” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczne użytkowanie komponentu Responsivizer

Możliwe, że zastanawiasz się nad bezpieczeństwem Responsivizer. Tutaj nadrzędną sprawą jest zadbanie o jego aktualność. Prostym sposobem aktualizacji Responsivizer to przeprowadzenie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. W przypadku, gdy nie jesteśmy w stanie wykonać wyżej wymienionej aktualizacji poprzez panel zarządzania, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najnowszą wersję znajdziemy na stronie twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Responsivizer, JS Social Slider, Advanced Module Manager bądź DisplayNews by BK receptą na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, ale również aktualność...Joomli

Jak pobrać Responsivizer

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie Responsivizer jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Responsivizer) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! bez przerwy aktualizują oraz zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby wskazówki na temat Responsivizer były dla Ciebie przydatne. Jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.