Ten kto skupia się na CMS Joomla! albo na innych CMS (Wordpress, Drupal, itd.) wie, iż rzeczywistą zaletą owych programów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz dodatkowo utworzone dla nich programy . Dla CMS Joomla! takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to zasadnicze, ale najbardziej złożone składowe Joomla. Zbiór wspomnianych rozszerzeń dla Joomli mieści się w tysiącach. Warto pamiętać, iż grupa społeczna tego CMS ciągle się powiększa i opracowuje nowe i kreatywne rozwiązania. Przykładowym komponentem dla CMS Joomla! jest Art Calendar Creative Contact Form, czy Page Peel Banner Również Wśród owych rozszerzeń możemy wyszukać komponent - RSFirewall!.

Czas na kilka zdań o RSFirewall!

Rozszerzenie RSFirewall! to świetny przykład na to jak w kilku prostych ruchach możemy wpłynąć na liczbę oferowanych przez CMS funkcji, które przedtem nie były dostępne, bądź mieliśmy z nimi przelotną styczność. Warto pamiętać, że dodatki (a spośród nich np. Art Calendar bądź właśnie RSFirewall!) pozwalają na wyposażenie strony internetowej w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod Joomla. Takie podejście, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego portalu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co najważniejsze - bez wiedzy na temat programowania.

Jak zaimplementować RSFirewall! w Joomla?

Powracając do RSFirewall!. Jeżeli instalacja opisywanego komponentu wzbudza w Was obawy i czujecie, że Was przerasta - wyluzujcie, nie ma obaw:). Instalacja - co możemy przeczytać w dokumentacji RSFirewall!, sprowadza się co do zasady do wgrania paczki instalacyjnej za pomocą zwykłego instalatora, który jest zlokalizowany w CMS Joomla!, czyli instalacja RSFirewall! niczym nie różni się od instalacji dodatku Art Calendar lub Creative Contact Form, czy też Page Peel Banner itp. Po wgraniu paczki z rozszerzeniem RSFirewall! komponent zostanie samodzielnie załadowany do naszego panelu zarządzania Joomla!.

PS. Jeśli ciekawią Was detale na temat RSFirewall!, proponujemy "zagłębić" się w home page producenta tego rozszerzenia. Najprościej jest ją znaleźć bezpośrednio wpisując frazę „RSFirewall!” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczne korzystanie komponentu RSFirewall!

Możliwe, iż zastanawiasz się nad bezpieczeństwem RSFirewall!. W tym miejscu przewodnią kwestią powinno być troska o jego aktualność. Łatwym sposobem aktualizacji RSFirewall! to przeprowadzenie "update" z poziomu panelu adm. CMS. Jeśli nie możemy wykonać wyżej wymienionej aktualizacji poprzez panel zarządzania, to pamiętajmy, że prawie zawsze najnowszą wersję znajdziemy na stronie autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek RSFirewall!, Art Calendar, Creative Contact Form bądź Page Peel Banner rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność aplikacji, a przy tym również aktualność...Joomli

Z jakiej strony pobrać RSFirewall!

Bezpiecznym i chyba najprostszym sposobem na pobranie każdego komponentu jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku RSFirewall!) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! bez przerwy aktualizują i publikują nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby wskazówki na temat RSFirewall! były dla Ciebie przydatne. Jeśli jednak odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie „czarną magią” - skontaktuj się z nami. Przedstawimy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Masz problemy z instalacją lub konfiguracją strony? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.