Ten kto użytkuje CMS Joomla! albo innego CMS (Drupal, Wordpress, etc.) wie, iż realnym plusem systemów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, a specjalnie przygotowane dla nich programy . Jeżeli mówimy o CMS Joomla!, takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to zasadnicze, ale najbardziej złożone segmenty Joomla. Liczba wspomnianych dodatków dla Joomli zawiera się w tysiącach. Należy pamiętać, iż społeczność tego CMS stale wzrasta i przygotowując nowe , kreatywne rozwiązania. Dla przykładu, komponentem dla CMS Joomla! jest RSGallery2 HikaShop, czy Cmsmart One Page Checkout for Virtuemart Również Wśród owych programów jesteśmy w stanie wyszukać komponent - RSForm! Pro.

Co nieco o RSForm! Pro

RSForm! Pro to dobry wzór na to jak w kilku prostych zabiegach możemy powiększyć grono oferowanych przez CMS Joomla zastosowań jakie dotychczas nie do końca były dostępne, lub mieliśmy z nimi kontakt w okrojonej płaszczyźnie. Warto pamiętać, że dodatki (a wśród nich np. RSGallery2 bądź właśnie RSForm! Pro) pozwalają na urządzenie portalu w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod źródłowy Joomla. Takie podejście, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności naszego portalu w miarę bezpieczny sposób, a co najważniejsze - bez umiejętności programowania.

Instalacja RSForm! Pro w Joomla

Wracając do naszego komponentu. Jeżeli czujecie obawę, że instalacja komponentu Was przerośnie - spokojnie, nie ma się czego obawiać:). Implementacja - co możemy przeczytać na witrynie twórcy RSForm! Pro, co do zasady sprowadza się do wgrania paczki instalacyjnej poprzez standardowy instalator, który znajduje się w CMS Joomla!, a więc instalacja RSForm! Pro niczym nie różni się od instalacji dodatku RSGallery2 lub HikaShop, czy też Cmsmart One Page Checkout for Virtuemart itp. Po wgraniu paczki z RSForm! Pro rozszerzenie zostanie samoczynnie osadzony w naszym panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani na temat RSForm! Pro, proponujemy Wam "zagłębić" się w stronę dewelopera niniejszego rozwiązania. Najprościej na nią trafić bezpośrednio wpisując frazę „RSForm! Pro” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczeństwo korzystania rozszerzenia RSForm! Pro

Możliwe, że zastanawiasz się nad tym czy komponent - RSForm! Pro jest bezpieczny . W tym miejscu ważną sprawą jest zadbanie o jego aktualność. Najprostszym sposobem aktualizacji RSForm! Pro będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. W sytuacji, gdy nie możemy wykonać w/w aktualizacji poprzez panel administracyjny, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najnowszą wersję odszukamy na stronie producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek RSForm! Pro, RSGallery2, HikaShop bądź Cmsmart One Page Checkout for Virtuemart receptą na bezpieczeństwo jest aktualność aplikacji, ale również aktualność...Joomli

Skąd pobrać RSForm! Pro

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie każdego rozszerzenia jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno wyszukanie interesującego nas dodatku (czyli w tym wypadku RSForm! Pro) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! bez ustanku aktualizują oraz publikują nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Mamy nadzieję, że przekazane przez nas zalecenia na temat RSForm! Pro będą dla Ciebie przydatne. Jeśli jednak liczysz na fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - skontaktuj się z naszą agencją interaktywną. Przedstawimy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Masz problemy z instalacją lub konfiguracją strony? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.