Ten kto wykorzystuje Joomla! albo innego CMS (Wordpress, Drupal, itd.) wie, że realnym plusem tych systemów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz dodatkowo stworzone dla nich aplikacje. Dla Joomli takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to zasadnicze, jednakże najbardziej skomplikowane składniki Joomli. Ilość wspomnianych pluginów dla Joomla! zawiera się w tysiącach. Należy mieć w pamięci, że "community" tego CMS systematycznie się powiększa i przygotowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem dla CMS Joomla! jest qlform AcyMailing Starter, czy RSEvents!Pro Również Wśród tych wtyczek znajdziemy komponent - RSGallery2.

Nieco słów na temat RSGallery2

Rozszerzenie RSGallery2 jest prostym przykładem na to jak w niewielu prostych zabiegach dostać możliwość powiększenia liczby oferowanych przez CMS usług, które dotąd nie były dostępne, albo mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonej płaszczyźnie. Warto mieć na uwadze, że dodatki (a wśród nich np. qlform bądź właśnie RSGallery2) pozwalają na zagospodarowanie portalu internetowego w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod Joomli. Taki sposób, przy zachowaniu ostrożności i uwadze pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności naszego serwisu w miarę bezpieczny sposób, a co istotne - bez znajomości zasad programowania.

Procedura instalacji RSGallery2

Jeżeli macie obawę, że instalacja dodatku Was przerośnie - "relax", bez obaw:). Implementacja - co możemy przeczytać na witrynie twórcy RSGallery2, praktycznie sprowadza się do wczytania paczki instalacyjnej za sprawą standardowego instalatora, który modelowo znajduje się w Joomla!, a co z tego wynika instalacja RSGallery2 niczym nie różni się od instalacji dodatku qlform lub AcyMailing Starter, czy też RSEvents!Pro itp. Po instalacji paczki z RSGallery2 komponent zostanie samoistnie osadzony w naszym panelu zarządzania.

PS. Jeżeli interesują Was detale na temat RSGallery2, proponujemy "zagłębić" się w home page producenta niniejszego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „RSGallery2” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczeństwo używania komponentu RSGallery2

Możliwe, że zastanawiasz się nad bezpieczeństwem aplikacji RSGallery2. Tutaj istotną sprawą powinno być dbanie o jego aktualność. Najłatwiejszym sposobem na aktualizację RSGallery2 będzie wykonanie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. W przypadku, gdy nie możemy wykonać aktualizacji poprzez panel zarządzania, to pamiętajmy, że prawie zawsze najnowszą wersję odszukamy na stronie producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie RSGallery2, qlform, AcyMailing Starter bądź RSEvents!Pro receptą na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, a przy tym również aktualność...Joomli

Z jakiej strony pobrać RSGallery2

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie RSGallery2 jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności znalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku RSGallery2) :-) extensions.joomla.org to miejsce, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez przerwy aktualizują oraz dodają nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Liczymy na to, że powyższe informacje na temat RSGallery2 będą dla Ciebie przydatne. Jeżeli jednak chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie „czarną magią” - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Masz problem z instalacją lub konfiguracją witryny? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.