Każdy kto korzysta z Joomla albo innego CMS (Wordpress, Drupal, etc.) wie, iż realnym plusem tych programów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz dodatkowo stworzone dla nich programy . Dla Joomli takimi rozszerzeniami są Komponenty (po ang. components). Komponent to elementarny, jednakowoż najbardziej skomplikowany składnik do CMS Joomla!. Ilość wspomnianych rozszerzeń dla Joomli mieści się w tysiącach. Warto mieć w pamięci, iż "community" tego Systemu Zarządzania Treścią stale rośnie i wymyśla nowe i kreatywne rozwiązania. Przykładowym komponentem dla Joomla jest JEA Breezing Forms Pro, czy Mini FrontPage Również Wśród owych programów możemy wyszukać komponent - SEO-Generator.

Co nieco o SEO-Generator

SEO-Generator jest interesującym przykładem na to jak w kilku prostych posunięciach jesteśmy w stanie zwiększyć liczbę oferowanych przez CMS zastosowań jakie dotąd nie do końca były dostępne, bądź mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Warto przypomnieć, że dodatki ( wśród nich np. JEA bądź właśnie SEO-Generator) pozwalają na zagospodarowanie strony WWW w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod źródłowy CMS Joomla!. Takie podejście, przy zachowaniu ostrożności i uwadze pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego portalu w miarę bezpieczny sposób, a co najważniejsze - bez wiedzy dotyczącej programowania.

Jak zaimplementować SEO-Generator w CMS Joomla?

Jeżeli w jakiś sposób obawiacie się, że instalacja opisywanego pluginu może Was przeróść - "relax", bez obaw:). Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy SEO-Generator, sprowadza się w zasadzie do załadowania paczki instalacyjnej za sprawą standardowego instalatora, który modelowo jest zlokalizowany w CMS Joomla!, a więc instalacja SEO-Generator niczym nie różni się od instalacji dodatku JEA lub Breezing Forms Pro, czy też Mini FrontPage itp. Po instalacji paczki z komponentem SEO-Generator rozszerzenie zostanie samoistnie osadzony w naszym panelu zarządzania.

PS jeśli chcecie poznać więcej szczegółów na temat SEO-Generator, proponujemy "zagłębić" się w home page dewelopera niniejszego rozszerzenia. Najprościej jest ją wyszukać bezpośrednio wpisując frazę „SEO-Generator” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczne użytkowanie komponentu SEO-Generator

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się czy komponent dla CMS Joomla! - SEO-Generator jest bezpieczny . Tutaj istotną sprawą zdaje się być troska o jego aktualność. Prostym sposobem na aktualizację SEO-Generator to wykonanie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. Jeżeli z jakichś względów nie jesteśmy w stanie przeprowadzić w/w aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najnowszą wersję odnajdziemy na stronie autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek SEO-Generator, JEA, Breezing Forms Pro bądź Mini FrontPage receptą na bezpieczeństwo jest aktualność aplikacji, ale również aktualność...Joomli

Jak ściągnąć SEO-Generator

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego dodatku jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności odnalezienie interesującego nas dodatku (czyli w tym wypadku SEO-Generator) :-) Strona extensions.joomla.org to strefa gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez ustanku aktualizują oraz zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby sugestie na temat SEO-Generator były dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - napisz lub zadzwoń. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.