Każdy kto użytkuje CMS Joomla! albo innego CMS (Wordpress, Drupal, itp.) wie, że rzeczywistym plusem owych systemów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz specjalnie napisane dla nich rozszerzenia . Jeżeli mówimy o CMS Joomla!, takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to podstawowy, ale najbardziej skomplikowany składnik Joomla. Ilość wspomnianych pluginów dla Joomla! zawiera się w tysiącach. Warto mieć na uwadze, że grupa społeczna tego Systemu Zarządzania Treścią systematycznie się powiększa i opracowuje nowe , kreatywne rozwiązania. Posługując się przykładem: rozszerzeniem dla Joomla jest JS Social Slider JoomGallery, czy RSEvents!Pro Także Wśród tych programów odnajdziemy komponent - sh404SEF.

Co nieco o sh404SEF

Rozszerzenie sh404SEF jest świetnym przykładem na to jak w niewielu prostych krokach możemy zwiększyć ilość oferowanych przez CMS Joomla usług jakie przedtem nie do końca były dostępne, albo mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonej płaszczyźnie. Warto pamiętać, że dodatki ( spośród nich np. JS Social Slider bądź właśnie sh404SEF) pozwalają na wyposażenie strony WWW w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod źródłowy Joomla. Takie podejście, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności i uwadze pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego serwisu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co istotne - bez wiedzy dotyczącej programowania.

W jaki sposób zaimplementować sh404SEF do CMS Joomla?

Powracając do rozszerzenia sh404SEF. Jeżeli czujecie strach, że instalacja opisywanego komponentu może Was przeróść - "relax", nie ma się czego obawiać:). Implementacja - co przeczytamy w dokumentacji sh404SEF, co do zasady sprowadza się do wgrania paczki instalacyjnej za sprawą standardowego instalatora, który typowo ma lokalizację w Joomla!, a co z tego wynika instalacja sh404SEF niczym nie różni się od instalacji dodatku JS Social Slider lub JoomGallery, czy też RSEvents!Pro itp. Po wgraniu paczki z sh404SEF rozszerzenie zostanie automatycznie załadowany do naszego panelu zarządzania Joomla!.

PS jeżeli jesteście ciekawi na temat sh404SEF, proponujemy Wam "zagłębić" się w stronę twórcy tego rozszerzenia. Najłatwiej jest ją wyszukać wpisując frazę „sh404SEF” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: www.google.com/search?q=sh404SEF + Joomla

Bezpieczeństwo używania sh404SEF

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem sh404SEF. Tutaj kardynalną kwestią powinno być zadbanie o jego aktualność. Łatwym sposobem na aktualizację sh404SEF to wykonanie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. W sytuacji, gdy nie możemy przeprowadzić w/w aktualizacji poprzez panel zarządzania, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję znajdziemy na stronie autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie sh404SEF, JS Social Slider, JoomGallery bądź RSEvents!Pro receptą na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, ale również aktualność...Joomli

Skąd pobrać sh404SEF

Najbezpieczniejszym i najprostszym rozwiązaniem na pobranie każdego dodatku jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i odnalezienie interesującego nas pluginu (czyli w tym wypadku sh404SEF) :-) Strona extensions.joomla.org to strefa gdzie community Joomla! bez przerwy aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy na to, że przekazane przez nas porady na temat sh404SEF będą dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie „czarną magią” - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację witryny? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.