Każdy kto posiada Joomla albo innego CMS (Wordpress, Drupal, etc.) wie, że rzeczywistym plusem owych systemów nie jest CMS sam w sobie, a dodatkowo wykreowane dla nich dodatki . Dla CMS Joomla! takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to podstawowe, jednakże najbardziej skomplikowane cząstki Joomla. Zbiór wspomnianych pluginów dla Joomla! mieści się w tysiącach. Warto mieć w pamięci, że społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią stale się powiększa i przygotowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, komponentem dla Joomla jest Articles Anywhere sh404SEF, czy RSEvents!Pro Również Wśród tych wtyczek możemy znaleźć komponent - showplus.

Co nieco o showplus

Rozszerzenie showplus to świetny wzór na to jak w niewielu prostych krokach możemy zwiększyć grono oferowanych przez CMS Joomla zastosowań jakie przedtem nie były dostępne, bądź mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonej płaszczyźnie. Warto mieć na uwadze, że dodatki ( wśród nich np. Articles Anywhere bądź właśnie showplus) pozwalają na urządzenie naszej portalu internetowego w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod Joomla. Taki sposób, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności serwisu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co najistotniejsze - bez umiejętności programowania.

Procedura instalacji showplus

Wracając do rozszerzenia showplus. Jeżeli czujecie strach, że instalacja dodatku może Was przeróść - "relax", bez obaw:). Instalacja - co przeczytamy na stronie twórcy showplus, sprowadza się co do zasady do załadowania paczki instalacyjnej za pomocą zwykłego instalatora, który domyślnie ma lokalizację w CMS Joomla!, czyli instalacja showplus niczym nie różni się od instalacji dodatku Articles Anywhere lub sh404SEF, czy też RSEvents!Pro itp. Po wgraniu paczki z showplus rozszerzenie zostanie samodzielnie osadzony w naszym panelu zarządzania.

PS jeżeli interesują Was szczegóły na temat showplus, proponujemy Wam "zagłębić" się w home page twórcy niniejszego rozszerzenia. Najprościej na nią trafić bezpośrednio wpisując frazę „showplus” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: www.google.com/search?q=showplus + Joomla

Bezpieczne używanie showplus

Możliwe, że zastanawiasz się nad bezpieczeństwem rozszerzenia showplus. W tym miejscu istotną kwestią powinno być troska o jego aktualność. Łatwym sposobem aktualizacji showplus będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. Jeśli z jakichś względów nie możemy wykonać aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najnowszą wersję odszukamy na stronie autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek showplus, Articles Anywhere, sh404SEF bądź RSEvents!Pro rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Jak ściągnąć showplus

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie showplus jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku showplus) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! codziennie aktualizują i zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy, że przekazane przez nas podpowiedzi na temat showplus będą dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie „czarną magią” - skontaktuj się z naszą firmą. Przedstawimy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z instalacją lub konfiguracją witryny? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.