Ten kto wykorzystuje Joomla! albo innego CMS (Wordpress, Drupal, etc.) wie, iż rzeczywistą cechą dodatnią takich programów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, a dodatkowo wykreowane dla nich rozszerzenia . Jeżeli chodzi o CMS Joomla! takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponent to elementarny, ale najbardziej złożony składnik do Joomla. Liczba wspomnianych pluginów dla Joomla! zawiera się w tysiącach. Warto mieć na uwadze, iż wspólnota tego CMS nieustannie wzrasta i pisze nowe, innowacyjne rozwiązania. Na przykład komponentem dla Joomla jest Phoca Guestbook DJ-ImageSlider, czy EU e-Privacy Directive Również Wśród tych pluginów odnajdziemy komponent - SIGE - Simple Image Gallery Extended.

Kilka słów o SIGE - Simple Image Gallery Extended

SIGE - Simple Image Gallery Extended jest interesującym przykładem na to jak w kilku prostych aktach możemy wpłynąć na ilość oferowanych przez CMS zastosowań, które dotychczas nie były dostępne, albo mieliśmy z nimi kontakt w okrojonej płaszczyźnie. Warto pamiętać, że dodatki ( wśród nich np. Phoca Guestbook bądź właśnie SIGE - Simple Image Gallery Extended) pozwalają na urządzenie portalu w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod Joomla. Taki sposób, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności i uwadze pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności portalu w miarę bezpieczny sposób, a co istotne - bez znajomości zasad programowania.

Sposób instalacji SIGE - Simple Image Gallery Extended

Jeżeli instalacja SIGE - Simple Image Gallery Extended wzbudza w Was strach i czujecie, że może Was przeróść - wyluzujcie, nie ma się czego obawiać:). Implementacja - co przeczytamy w dokumentacji SIGE - Simple Image Gallery Extended, sprowadza się co do zasady do wczytania paczki instalacyjnej poprzez standardowy instalator, który typowo ma lokalizację w CMS Joomla!, a co z tego wynika instalacja SIGE - Simple Image Gallery Extended niczym nie różni się od instalacji dodatku Phoca Guestbook lub DJ-ImageSlider, czy też EU e-Privacy Directive itp. Po instalacji paczki z SIGE - Simple Image Gallery Extended komponent zostanie z automatu dodany do panelu zarządzania Joomla!.

PS jeśli jesteście zainteresowani na temat SIGE - Simple Image Gallery Extended, proponujemy Wam "zagłębić" się w home page dewelopera niniejszego rozszerzenia. Najłatwiej jest ją wyszukać wpisując frazę „SIGE - Simple Image Gallery Extended” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: www.google.com/search?q=SIGE - Simple Image Gallery Extended + Joomla

Bezpieczeństwo używania SIGE - Simple Image Gallery Extended

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem rozszerzenia SIGE - Simple Image Gallery Extended. Tutaj ważną kwestią zdaje się być dbanie o jego aktualność. Łatwym sposobem na aktualizację SIGE - Simple Image Gallery Extended będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. W przypadku, gdy nie możemy wykonać wyżej wymienionej aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to pamiętajmy, że prawie zawsze najnowszą wersję znajdziemy na stronie producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek SIGE - Simple Image Gallery Extended, Phoca Guestbook, DJ-ImageSlider bądź EU e-Privacy Directive rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność aplikacji, a przy tym również aktualność...Joomli

Jak pobrać SIGE - Simple Image Gallery Extended

Bezpiecznym i chyba najprostszym rozwiązaniem na pobranie każdego komponentu jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku SIGE - Simple Image Gallery Extended) :-) Strona extensions.joomla.org to strefa gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez ustanku aktualizują oraz dodają nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Liczymy, że przekazane przez nas rady na temat SIGE - Simple Image Gallery Extended będą dla Was przydatne. Jeżeli jednak odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - skontaktuj się z naszą firmą. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Masz problem z instalacją lub konfiguracją strony? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.