Każdy kto użytkuje Joomla! albo innego CMS (Wordpress, Drupal, etc.) wie, że największą mocną stroną tych programów nie jest CMS sam w sobie, lecz specjalnie utworzone dla nich rozszerzenia . Jeżeli mówimy o Joomla!, takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to fundamentalne, ale najbardziej złożone ogniwa Joomla. Liczba wspomnianych rozszerzeń dla Joomli zawiera się w tysiącach. Należy mieć w pamięci, że społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią bez przerwy wzrasta i przygotowywuje nowe , kreatywne rozwiązania. Na przykład komponentem dla Joomla jest Ajax Contact Community Builder, czy Mobile Także Wśród tych pluginów odnajdziemy komponent - sigplus.

Parę słów w temacie sigplus

Rozszerzenie sigplus to idealny wzór na to jak w niewielu zabiegach dostać możliwość powiększenia liczby oferowanych przez CMS Joomla zastosowań jakie dotąd nie były dostępne, albo mieliśmy z nimi przelotną styczność. Warto mieć na uwadze, że dodatki (a spośród nich np. Ajax Contact bądź właśnie sigplus) pozwalają na zagospodarowanie portalu internetowego w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod źródłowy Joomla. Taki sposób, przy zachowaniu ostrożności pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności naszego portalu w miarę bezpieczny sposób, a co istotne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Implementacja sigplus w CMS Joomla

Jeżeli instalacja sigplus wzbudza w Was obawy i czujecie, że może Was przeróść - spokojnie, nie ma obaw:). Implementacja - co możemy przeczytać na witrynie twórcy sigplus, sprowadza się co do zasady do załadowania paczki instalacyjnej poprzez standardowy instalator, który normalnie ma lokalizację w Joomla!, a co za tym idzie instalacja sigplus niczym nie różni się od instalacji dodatku Ajax Contact lub Community Builder, czy też Mobile itp. Po wgraniu paczki z komponentem sigplus komponent zostanie z automatu dodany do naszego panelu zarządzania Joomla!.

PS jeśli jesteście zainteresowani na temat sigplus, proponujemy "zagłębić" się w home page dewelopera tego rozszerzenia. Najprościej jest ją znaleźć bezpośrednio wpisując frazę „sigplus” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczne stosowanie rozszerzenia sigplus

Możliwe, że zastanawiasz się nad bezpieczeństwem sigplus. W tym miejscu ważną sprawą powinno być zadbanie o jego aktualność. Najłatwiejszym sposobem aktualizacji sigplus będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. W przypadku, gdy nie jesteśmy w stanie przeprowadzić wyżej wymienionej aktualizacji poprzez panel zarządzania, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najnowszą wersję odnajdziemy na stronie autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek sigplus, Ajax Contact, Community Builder bądź Mobile receptą na bezpieczeństwo jest aktualność programu, ale również aktualność...Joomli

Skąd bezpiecznie ściągnąć sigplus

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego komponentu jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku sigplus) :-) extensions.joomla.org to strefa gdzie społeczeństwo Joomli bez przerwy aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Mamy nadzieję, że przekazane przez nas instrukcje na temat sigplus będą dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to potrzebujesz pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - napisz lub zadzwoń. Przedstawimy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Masz problem z instalacją lub konfiguracją strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.