Każdy kto jest pasjonatem Joomla i na innych CMS (Drupal, Wordpress, itd.) wie, że prawdziwym plusem tych programów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, a dodatkowo opracowane dla nich dodatki. Dla Joomli takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponent to podstawowy, ale najbardziej skomplikowany składnik do Joomli. Liczba wspomnianych dodatków dla Joomla! zawiera się w tysiącach. Należy mieć na uwadze, że społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią nieustannie się powiększa i opracowuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem dla CMS Joomla! jest Flexi Custom Code JEvents, czy RSFirewall! Także Wśród owych rozszerzeń odnajdziemy komponent - Simple Image Gallery.

Kilka słów o Simple Image Gallery

Simple Image Gallery to idealny przykład na to jak w kilku prostych działaniach możemy wpłynąć na ilość oferowanych przez CMS zastosowań jakie przedtem nie były dostępne, albo mieliśmy z nimi styczność w okrojonym zakresie. Warto mieć na uwadze, że dodatki (a spośród nich np. Flexi Custom Code bądź właśnie Simple Image Gallery) pozwalają na urządzenie naszej portalu w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod źródłowy Joomli. Takie podejście, przy zachowaniu należytej ostrożności pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością portalu w miarę bezpieczny sposób, a co najistotniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Jak zaimplementować Simple Image Gallery w Joomli?

Powracając do rozszerzenia Simple Image Gallery. Jeżeli instalacja opisywanego komponentu wzbudza w Was obawę i czujecie, że Was przerasta - wyluzujcie, nie ma obaw:). Instalacja - co możemy przeczytać na witrynie twórcy Simple Image Gallery, sprowadza się w zasadzie do wczytania paczki instalacyjnej za pomocą zwykłego instalatora, który typowo jest zlokalizowany w Joomla!, czyli instalacja Simple Image Gallery niczym nie różni się od instalacji dodatku Flexi Custom Code lub JEvents, czy też RSFirewall! itp. Po wgraniu paczki z Simple Image Gallery komponent zostanie automatycznie dodany do panelu zarządzania Joomla!.

PS jeżeli macie ochotę poznać więcej ciekawych szczegółów na temat Simple Image Gallery, proponujemy "zagłębić" się w witrynę producenta niniejszego rozszerzenia. Najłatwiej jest ją wyszukać wpisując frazę „Simple Image Gallery” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: www.google.com/search?q=Simple Image Gallery + Joomla

Bezpieczeństwo korzystania rozszerzenia Simple Image Gallery

Możliwe, że zastanawiasz się nad bezpieczeństwem Simple Image Gallery. Tutaj istotną kwestią powinno być dbanie o jego aktualność. Najprostszym sposobem na aktualizację Simple Image Gallery będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. W przypadku, gdy nie możemy wykonać aktualizacji poprzez panel zarządzania, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najnowszą wersję odszukamy na stronie twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Simple Image Gallery, Flexi Custom Code, JEvents bądź RSFirewall! rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność rozszerzenia, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Skąd bezpiecznie pobrać Simple Image Gallery

Bezpiecznym i chyba najprostszym sposobem na pobranie Simple Image Gallery jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno wyszukanie interesującego nas pluginu (czyli w tym wypadku Simple Image Gallery) :-) Strona extensions.joomla.org to obszar gdzie community Joomla! codziennie aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby informacje zawarte w tej publikacji były dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z instalacją lub konfiguracją strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.