Ten kto korzysta z Joomla! albo innego CMS (Drupal, Wordpress, etc.) wie, że rzeczywistym plusem tych programów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, a specjalnie opracowane dla nich aplikacje. Dla CMS Joomla! takimi rozszerzeniami są Komponenty (po ang. components). Komponenty to elementarne, jednakowoż najbardziej skomplikowane cząstki CMS Joomla!. Ilość wspomnianych pluginów dla CMS Joomla! zawiera się w tysiącach. Należy mieć w pamięci, że społeczność tego CMS stale się powiększa i tworzy nowe, innowacyjne rozwiązania. Posługując się przykładem: komponentem dla Joomla jest EDocman JCH Optimize, czy Mini FrontPage Także Wśród tych programów jesteśmy w stanie wyszukać komponent - Simple Image Holder.

Co nieco o Simple Image Holder

Simple Image Holder jest świetnym przykładem na to jak w kilku prostych posunięciach możemy powiększyć grono oferowanych przez CMS Joomla funkcji, które dotychczas nie do końca były dostępne, lub mieliśmy z nimi przelotną styczność. Warto przypomnieć, że dodatki ( wśród nich np. EDocman bądź właśnie Simple Image Holder) pozwalają na wyposażenie portalu internetowego w powyższe funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod źródłowy CMS Joomla!. Takie rozwiązanie, przy zachowaniu ostrożności pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego portalu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co najistotniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

W jaki sposób zaimplementować Simple Image Holder w CMS Joomla?

Jeżeli instalacja Simple Image Holder wzbudza w Was strach i czujecie, że Was przerasta - spokojnie, nie ma się czego obawiać:). Instalacja - co przeczytamy w dokumentacji Simple Image Holder, co do zasady sprowadza się do wgrania paczki instalacyjnej poprzez standardowy instalator, który modelowo ma lokalizację w Joomla!, a co za tym idzie instalacja Simple Image Holder niczym nie różni się od instalacji dodatku EDocman lub JCH Optimize, czy też Mini FrontPage itp. Po wgraniu paczki z rozszerzeniem Simple Image Holder komponent zostanie automatycznie umiejscowiony w naszym panelu zarządzania.

PS jeśli macie ochotę poznać więcej ciekawych detali na temat Simple Image Holder, proponujemy "zagłębić" się w witrynę dewelopera tego rozwiązania. Najłatwiej na nią trafić wpisując frazę „Simple Image Holder” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: www.google.com/search?q=Simple Image Holder + Joomla

Bezpieczne stosowanie rozszerzenia Simple Image Holder

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem rozszerzenia Simple Image Holder. Tutaj przewodnią sprawą zdaje się być troska o jego aktualność. Bezproblemowym sposobem aktualizacji Simple Image Holder będzie wykonanie "update" z poziomu panelu adm. CMS. Jeżeli z jakichś względów nie możemy przeprowadzić aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję odnajdziemy na stronie autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Simple Image Holder, EDocman, JCH Optimize bądź Mini FrontPage rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, ale również aktualność...Joomli

Skąd ściągnąć Simple Image Holder

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie Simple Image Holder jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Simple Image Holder) :-) extensions.joomla.org to strefa gdzie społeczeństwo Joomla! bez przerwy aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zalecenia na temat Simple Image Holder były dla Was przydatne. Jeżeli jednak odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - napisz lub zadzwoń. Przedstawimy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z instalacją lub konfiguracją strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.