Ten kto użytkuje Joomla! albo innego CMS (Wordpress, Drupal, etc.) wie, iż realną zaletą systemów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz specjalnie napisane dla nich dodatki. Dla Joomli takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to fundamentalne, jednakże najbardziej skomplikowane ogniwa Joomli. Zbiór wspomnianych pluginów dla Joomla! zawiera się w tysiącach. Należy pamiętać, iż "community" tego Systemu Zarządzania Treścią bez przerwy rośnie i opracowując nowe , kreatywne rozwiązania. Posługując się przykładem: komponentem dla CMS Joomla! jest EFSEO - Easy Frontend SEO JSitemap, czy JSN PowerAdmin Także Wśród owych programów znajdziemy komponent - Simple Picture Slideshow.

Trochę słów w temacie Simple Picture Slideshow

Rozszerzenie Simple Picture Slideshow jest świetnym przykładem na to jak w kilku prostych działaniach możemy wpłynąć na grono oferowanych przez CMS zastosowań jakie dotychczas nie były dostępne, bądź mieliśmy z nimi kontakt w okrojonym zakresie. Warto mieć na uwadze, że dodatki ( spośród nich np. EFSEO - Easy Frontend SEO bądź właśnie Simple Picture Slideshow) pozwalają na urządzenie naszej portalu w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod źródłowy Joomli. Taki sposób, przy zachowaniu ostrożności i uwadze pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności naszego portalu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co istotne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Sposób instalacji Simple Picture Slideshow

Jeżeli czujecie strach, że instalacja pluginu może Was przeróść - wyluzujcie, nie ma się czego obawiać:). Implementacja - co możemy przeczytać na stronie twórcy Simple Picture Slideshow, co do zasady sprowadza się do wgrania paczki instalacyjnej poprzez standardowy instalator, który typowo ma lokalizację w CMS Joomla!, czyli instalacja Simple Picture Slideshow niczym nie różni się od instalacji dodatku EFSEO - Easy Frontend SEO lub JSitemap, czy też JSN PowerAdmin itp. Po instalacji paczki z rozszerzeniem Simple Picture Slideshow komponent zostanie samoistnie dodany do naszego panelu zarządzania Joomla!.

PS jeśli macie ochotę poznać więcej ciekawych detali na temat Simple Picture Slideshow, proponujemy "zagłębić" się w home page autora tego rozwiązania. Najprościej jest ją wyszukać bezpośrednio wpisując frazę „Simple Picture Slideshow” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczeństwo używania rozszerzenia Simple Picture Slideshow

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się czy komponent dla CMS Joomla! - Simple Picture Slideshow jest bezpieczny . Tutaj przewodnią sprawą zdaje się być zadbanie o jego aktualność. Najłatwiejszym sposobem na aktualizację Simple Picture Slideshow będzie wykonanie "update" z poziomu panelu adm. CMS. W sytuacji, gdy nie możemy wykonać aktualizacji poprzez panel zarządzania, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję znajdziemy na stronie twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek Simple Picture Slideshow, EFSEO - Easy Frontend SEO, JSitemap bądź JSN PowerAdmin receptą na bezpieczeństwo jest aktualność aplikacji, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Z jakiej strony ściągnąć Simple Picture Slideshow

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego komponentu jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Simple Picture Slideshow) :-) extensions.joomla.org jest miejscem gdzie community Joomli codziennie aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Mamy nadzieję, że powyższe rady na temat Simple Picture Slideshow będą dla Was przydatne. Jeżeli jednak potrzebujesz pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację witryny? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.